Oto sytuacja branży gastronomicznej po ponad 7 miesiącach bezprawnego lockdownu: 800 milionów złotych zadłużenia u dostawców i ok. - Konfederacja

Oto sytuacja branży gastronomicznej po ponad 7 miesiącach bezprawnego lockdownu: 800 milionów złotych zadłużenia u dostawców i ok. 3 miliardy złotych długu wobec Skarbu Państwa, bo trzeba teraz zapłacić zawieszone składki ZUS i odroczone podatki! – powiedział Jacek Czauderna, prezes Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej.

Minister Niedzielski kilka dni temu stwierdził, że nie dostrzega dramatów w branży gastronomicznej, nie widzi upadających lokali, gdy jedzie do pracy warszawskim Nowym Światem… Tysiące bankructw lub zawieszonych działalności i ogromne zadłużenie, które właściciele lokali będą spłacać miesiącami, jeśli nie gorzej. Powiedzmy sobie jasno: wielomiesięczny nielegalny lockdown gospodarczy to był ZAMACH dokonany na polskich przedsiębiorców i całą gospodarkę!

Bezprawne działania rządu miażdżone są przez kolejne wyroki sądów, które przyznają, że władza złamała prawo wymuszając na przedsiębiorcach zamykanie lokali. Sanepid wie, że w sądach czeka ich sromotna porażka, dlatego wycofują się już teraz i umarza postępowania ws. zamknięcia lokali działających w czasie lockdownu!
W czasie lockdownu #Konfederacja była jedynym ugrupowaniem, które oferowało kompleksową pomoc prawną wszystkim przedsiębiorcom, którzy otwierali swoje biznesy wobec bezprawnych obostrzeń. I jesteśmy z tego dumni, bo udało się pomóc wielu polskim przedsiębiorcom, którzy dzięki otwarciu uniknęli bankructwa!

Prezes Czauderna zachęca do integracji ze strony przedsiębiorców, jako #Konfederacja również do tego zachęcamy! Współpraca ta, jak mówił, już się rozpoczęła. Dowodem tego jest chociażby pozew zbiorowy gastronomów polskich przeciwko Skarbowi Państwa, do którego przystąpiło już blisko 600 podmiotów. Pozew, który niebawem zostanie złożony, będzie zarazem największym pozwem zbiorowym w historii Polski!