Nasz system podatkowy coraz prostszy prawda? - Konfederacja

Nasz system podatkowy coraz prostszy prawda?

Nasz system podatkowy coraz prostszy prawda? 😉

Oto jeden z pomysłów ulgi podatkowej (tylko dla umów o pracę) zawartej w #NowyWał, który ostatnio zaprezentował minister Kościński. Z przerażeniem obserwujemy jak socjalistyczny rząd próbuje komplikować już i tak jeden z najbardziej chorych i zagmatwanych systemów podatkowych w całej Europie – przypominamy, że spośród krajów OECD Polska już teraz ma trzeci (34. miejsce na 36 państw) najbardziej skomplikowany system podatkowy… Teraz nie dość, że jeszcze bardziej go skomplikują to w przedsiębiorców uderzą największą w historii III RP podwyżką podatków!

A może zamiast tworzyć kolejne łatki do kolejnych łatek i prześcigać się w tworzeniu następnych absurdów, to po prostu maksymalnie UPROŚCIĆ system podatkowy?!
To, co proponujemy jako #Konfederacja to proste i niskie podatki i wolność gospodarcza!
✅ Docelowo 0% PIT, w pierwszym kroku podnosząc kwotę wolną od podatku do 12-krotności pensji minimalnej (ponad 31 tys. zł), by wszyscy Polacy zarabiali więcej!
✅ Dobrowolny ZUS, dzięki któremu polscy przedsiębiorcy nie będę zmuszani płacić bardzo wysokich, comiesięcznych składek na ZUS!
✅ Obniżka VAT na żywność (największy w całej UE wzrost inflacji sprawia, że szczególnie ceny żywności bardzo rosną i uderzają w kieszenie obywateli, musimy się temu sprzeciwić i pomóc Polakom!)
✅ Niższe podatki nałożone na paliwo (obecnie aż połowa jego ceny to podatki), żeby wszyscy obywatele na stacjach płacili mniej za paliwo!
Więcej o naszej powszechnej uldze podatkowej tutaj: https://konfederacja.net/1000-powszechna-ulga-podatkowa/
✅ “Pakiet Polskiego Przedsiębiorcy”, autorstwa dra Sławomira Mentzena, dzięki któremu usunęlibyśmy całą masę zbędnych i szkodliwych przepisów i wreszcie uwolnili polską przedsiębiorczość! Szczegóły pakietu tutaj: https://konfederacja.net/pakiet-polskiego-przedsiebiorcy/