Już jutro w samo południe rozpocznie się organizowana przez Konfederację publiczna debata kandydatów na Rzecznika Praw Obywatelskich! - Konfederacja

Już jutro w samo południe rozpocznie się organizowana przez Konfederację publiczna debata kandydatów na Rzecznika Praw Obywatelskich! W trakcie debaty zadamy wysłane przez Was pytania, otrzymaliśmy ich całe mnóstwo, dziękujemy za to zaangażowanie! Transmisja na żywo na naszych profilach, start godzi. 12:00. Bądźcie z nami!

W Sejmie głosy posłów Konfederacji zadecydują o tym, która z dwóch osób kandydujących na RPO – senator Lidia Staroń i prof. Marcin Wiącek – zostanie wybrana na to stanowisko! Dlatego postanowiliśmy zorganizować coś, czego jeszcze w polskiej polityce nie było, czyli rzeczową i publiczną debatę kandydatów na RPO. Rezultat tej debaty, opinie i oceny widzów będą miały wpływ na decyzją, jaką podejmiemy. Nie interesuje nas opinia tej czy innej partii. Interesują nas odpowiedzi kandydatów na ważne pytania dotyczące podstawowych praw obywatelskich, które szczególnie przez ostatni rok były nagminne łamane przez obóz władzy. Interesuje nas Wasze zdanie, bo RPO reprezentować ma każdego z Was!
UDOSTĘPNIAJCIE i poinformujcie znajomych, żeby również mogli uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu!

Wspólnie wybierzmy Rzecznika Praw Obywatelskich❗