Już 2 lata temu Konfederacja w Sejmie ostrzegała przed wykorzystaniem przez rząd PiS izraelskiego systemu #Pegasus do inwigilowania ludzi i wykorzystywania go w celach politycznych! - Konfederacja

Już 2 lata temu Konfederacja w Sejmie ostrzegała przed wykorzystaniem przez rząd PiS izraelskiego systemu #Pegasus do inwigilowania ludzi i wykorzystywania go w celach politycznych! Dziś okazuje się, że… znów mieliśmy rację!

Na specjalnej konferencji prasowej opisywaliśmy na czym polega ten izraelski system służący do inwigilacji i jak wielkie narzędzie będzie stanowił w rękach tej władzy, by śledzić i podsłuchiwać nie tylko innych polityków, ale każdego obywatela. Wtedy nikt nie chciał nas słuchać i nie podjął tematu, dziś okazuje się, że mieliśmy rację i wszyscy przekonują się jak duże jest to zagrożenie. Dowiadujemy się o inwigilowaniu polityków opozycji przez rządowej służby, a to zapewne dopiero początek rewelacji.
#Konfederacja już wtedy jasno deklarowała, że nie godzi się na inwigilację polskich obywateli i jesteśmy stanowczymi przeciwnikami tego systemu!

Wpis z 9 września, 2019 roku: “Dziś w Sejmie rozpoczęliśmy akcję #StopPegasus!
Konfederacja sprzeciwia się skandalicznemu działaniu rządu, który zakupił od izraelskiej firmy system do totalnej inwigilacji obywateli. Bijemy na alarm!
PiS może teraz np. podsłuchiwać Wasze prywatne rozmowy telefonicznie, przeglądać i czytać prywatne wiadomości (sms, e-maile, Facebook etc.), czy podglądać obywateli przez kamery internetowe w Waszych komputerach czy smartfonach!
Nasza wiadomość dla rządu jest jasna: ręce precz od prywatnego życia Polaków! Wesprzyjcie nas w tej akcji uświadamiania obywateli, bo w mediach publicznych na pewno nikt o tym nie powie. Prosimy o UDOSTĘPNIANIE, niech jak najwięcej ludzi się dowie i wyrazi swój sprzeciw wobec inwigilacji Polaków!”