Działania rządu Tuska przeciwko Polsce - Konfederacja

Działania rządu Tuska przeciwko Polsce

Ostatnie antypolskie działania rządu Tuska na jednym obrazku:

• Rządzą nami niebezpieczni wariaci klimatyczni. Wiceminister Urszula Zielińska w imieniu rządu Tuska ogłosiła w Brukseli gotowość Polski redukcję emisji CO2 o… 90% do 2040 roku!
Rząd Morawieckiego zgodził się na Fit for 55, czyli ograniczenie CO2 o 55% co bardzo mocno uderza w polską gospodarkę i portfele Polaków, prowadząc do coraz wyższych opłat i rachunków za energię. Teraz wyobraźcie sobie do jakiej katastrofy doprowadziłaby nas realizacja postulatu wiceminister rządu Tuska…

• Wiceminister spraw zagranicznych, Andrzej Szejna wyraził poparcie dla odebrania Polsce prawa weta w UE! Jak stwierdził wprost: “Unia Europejska nie może być sparaliżowana decyzją jednego kraju.”
Pozbawienie nas możliwości jakiegokolwiek skutecznego sprzeciwu wobec niekorzystnych rozwiązań z Brukseli? Narzucanie nam nowych podatków bez zgody Polski i decydowanie o naszej polityce migracyjnej, klimatycznej, obronnej? Sprowadzenie Polski do roli nic nie znaczącego landu w UE?
Jak widać przedstawiciele rządu Tuska nie mają z tym żadnego problemu.

• Rada i Parlament Europejski osiągnęły porozumienie w sprawie skandalicznego paktu migracyjnego, na co przystał rząd Tuska! Wśród państw członkowskich ma obowiązywać zasada: albo przyjmujesz imigrantów, albo płacisz surowe kary. Oto “solidarność europejska” w praktyce. Zasada “bierz, albo płać” to zwykły szantaż, który oznacza, że do Polski mogą być przymusowo relokowani nielegalni imigranci.

• Donald Tusk na szczycie Rady Europejskiej mógł zawetować 3 nowe unijne podatki, które uderzą w Polaków, a zamiast tego je zaakceptował, podobnie jak wcześniej Mateusz Morawiecki! 3 nowe unijne podatki to: 25% udział w dochodach ETS, będących do tej pory dochodami budżetów krajowych, tzw. podatek od śladu węglowego (CBAM), oraz tzw. podatek korporacyjny od dochodów firm ponadnarodowych.