6,2 mld zł socjalu dla Ukraińców! - Konfederacja

6,2 mld zł socjalu dla Ukraińców!

Mamy rekordowy deficyt budżetowy a PiS, KO, Trzecia Droga i Lewica wspólnie przegłosowali przedłużenie wszystkich programów socjalnych dla Ukraińców! Tylko Konfederacja była przeciwko… Marszałek Hołownia, wzorem marszałek Witek, nie dopuścił pytań przy poprawkach Konfederacji likwidujących świadczenia.

Dla osób z paszportami ukraińskimi wciąż będzie 800+, kredyt 2% na zakup mieszkania, Rodzinny Kapitał Opiekuńczy 12 tys. zł, czy dopłacanie do minimalnej emerytury w Polsce za przepracowanie jednego dnia. Wydamy na ten socjal 6,2 miliarda złotych!

Do tej pory w zamian dostaliśmy od Ukrainy pozwy i zostaliśmy zalani wątpliwej jakości produktami rolno-spożywczymi z Ukrainy…

Żadne inne państwo UE nie zdecydowało się na tak kuriozalne przepisy i zrównanie swoich obywateli z obywatelami innego narodu. Pieniądze polskich podatników powinny iść w pierwszej kolejności na polskie potrzeby. Jako jedyni mówimy wprost – trzeba skończyć z socjalem dla Ukraińców, nie stać nas na utrzymywanie z pieniędzy pracujących obywateli dwóch narodów!