14 kwietnia ówczesny wiceminister Janusz Cieszyński w imieniu Ministerstwa Zdrowia podpisał umowę z handlarzem bronią z Lublina na dostawę 1241 respiratorów. - Konfederacja

14 kwietnia ówczesny wiceminister Janusz Cieszyński w imieniu Ministerstwa Zdrowia podpisał umowę z handlarzem bronią z Lublina na dostawę 1241 respiratorów. W ciągu kilku godzin handlarz miał na koncie 150 milionów złotych. Po dziś dzień większość respiratorów nie dotarła do Polski, a te, które trafiły, były wadliwe i brakowało w nich wyposażenia. Pan Cieszyński zrezygnował ze stanowiska i zniknął z rządu, oczywiście bez jakichkolwiek konsekwencji. Teraz dowiadujemy się, że… wraca do rządu jako minister cyfryzacji w ramach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów!

Tak w praktyce wygląda BEZKARNOŚĆ polityków kolejnych rządów III RP. Za afery, skandale i marnotrawstwo milionów złotych pieniędzy Polaków nikt nie ponosi odpowiedzialności, a wręcz jest chroniony i po wyciszeniu sprawy nagradzany. Pan Cieszyński, podkreślmy – członek PiS – wraca sobie do rządu, jakby nigdy nic. Jego powrót do rządu to całkowity SKANDAL i dowód na to, że Prawo i Sprawiedliwość niczym nie różni się od wcześniejszych aferalnych rządów.

To jedna z wielu nierozliczonych afer, którymi skompromitował się obecny rząd. Dlatego posłowie Konfederacji złożyli wnioski do NIK o pilną kontrolę w Ministerstwie Zdrowia i Kancelarii Premiera a także zawiadomienia do prokuratury na przedstawicieli rządu za bezprawny lockdown i jego tragiczne skutki. Prędzej czy później oni muszą ponieść za to odpowiedzialność!