UE cjce zalania 400 tys. hektarów jednych z najlepszych ziem w Polsce! - Konfederacja

UE cjce zalania 400 tys. hektarów jednych z najlepszych ziem w Polsce!

Rada Unii Europejskiej chce zalania 400.000 hektarów jednych z najlepszych ziem w Polsce, ucierpi na tym 35.000 gospodarstw rolnych!

Rada UE z premedytacją przeczekała wybory do PE i dopiero po nich przyjęła główny element Europejskiego Zielonego Ładu, a bardzo istotne z punktu Polski jest to, że państwa członkowskie muszą wdrożyć środki ochronne torfowisk będących w użytkowaniu rolniczym – do 2030 r. obejmujące co najmniej 30% takich torfowisk z czego na ¼ odtwarzające właściwe uwodnienie; do 2040 r. – 50%, z czego ½ z odtworzonym uwodnieniem; do 2050 r. – 70%. To w praktyce zalewanie pól uprawnych, zalewanie polskiego rolnictwa i jego dalsze niszczenie!

Tymczasem wiceminister klimatu i środowiska Michał Dorożała z ugrupowania Szymona Hołowni świętuje i cieszy się z wprowadzenia NRL i zalewania polskich gospodarstw rolnych! UE chce zniszczyć rolnictwo w Polsce i całej UE – uzależnią w ten sposób obywateli od żywności importowanej spoza UE, która nie spełnia unijnych norm.
To skandal, Konfederacja jako jedyna broni polskich rolników, dba o bezpieczeństwo żywnościowe Polaków i będzie dążyć do wyeliminowania szkodliwych dla Polski regulacji!