Karę 100 tys. zł dla Niedzielskiego zapłacą... podatnicy! - Konfederacja

Karę 100 tys. zł dla Niedzielskiego zapłacą… podatnicy!

Karę 100 tys. zł dla Niedzielskiego zapłacą… podatnicy!

Pamiętacie jak kilka miesięcy temu Adam Niedzielski pożegnał się z funkcją ministra zdrowia, bo ujawnił wrażliwe dane medyczne? Okazuje się, że otrzyma za to karę w wysokości 100 tysięcy złotych. Problem w tym, że za przepisów nie zapłaci on, tylko zrzucimy się na to my, wszyscy podatnicy!

W jaki sposób Niedzielski złamał przepisy? Lekarz Piotr Pisula skrytykował Ministerstwo Zdrowia za ogromne problemy z wystawianiem e-recept na środki odurzające i psychotropowe. W odpowiedzi ówczesny szef resortu Adam Niedzielski publicznie oskarżył medyka o kłamstwo, argumentując, że problemów z wystawianiem e-recept nie ma, ponieważ ów lekarz sam wystawił sobie e-receptę. Dodatkowo Niedzielski ujawnił, że znalazły się na niej leki z grupy psychotropowych i przeciwbólowych.

W konsekwencji Niedzielski pożegnał się ze stanowiskiem – ale sprawa i tak trafiła do prokuratury, UODO, Rzecznika Praw Obywatelskich i Rzecznika Praw Pacjenta, a teraz “Rzeczpospolita” informuje, że UODO wymierzy mu karę 100 tys. zł., ale zostanie ona jednak nałożona nie na samą osobę Adama Niedzielskiego, a na urząd ministra zdrowia. Oznacza to, że w praktyce zapłaci ją ministerstwo – a więc my wszyscy, bo jedyne pieniądze, jakimi dysponuje resort, pochodzą z naszych podatków!

Skomentuj

Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.