Za krytykowanie PiS-u, który poparł Zielony Ład, miałem bana w TVP Info przez 5 lat - Konfederacja

Stanisław Tyszka, który kandyduje do Parlamentu Europejskiego z 1. miejsca na dolnośląskiej i opolskiej liście Konfederacji, w TVP Info.

– Na wstępie chciałem podziękować za zaproszenie, bo wracam tu, do tego programu po 5 latach przerwy. Dlatego, że za poprzedniej ekipy rządzącej, czyli za Prawa i Sprawiedliwości, był zakaz zapraszania, zarówno mnie jak i Konfederacji. Dlatego, że krytykowaliśmy między innymi to, że PiS zdradziło interesy Polaków w Europie zgadzając się na Europejski Zielony Ład.

Mówiliśmy, że PiS zdradził interesy Polaków, zdradził interesy rolników. Konfederacja nigdy by się na to nie zgodziła. Konfederacja nigdy np. nie poparła pani von der Leyen na przewodniczącą Komisji Europejskiej, tak jak Prawo i Sprawiedliwość poparła. (…)

Jest problem olbrzymi z wiarygodnością premiera Tuska. Przypomnę jego nastawienie do samego tego muru na granicy z Białorusią. Najpierw w 2021 roku mówił, że ci uchodźcy, którzy są wysyłani przez Putina i Łukaszenkę do Polski to są biedni ludzie szukający swojego miejsca na ziemi. W tym momencie, po trzech latach, w roku 2024, kiedy przejął władzę mówi, że to są zorganizowane bardzo agresywne grupy młodych mężczyzn. I tu ma rację. Tylko, że Konfederacja mówiła o tym od dawna, a dlaczego Tusk zmienił zdanie.

Najpierw Platforma Obywatelska głosowała przeciwko pierwszemu [murowi na granicy], a teraz chcą budować drugi, trzeci. (…)

Donald Tusk w kampanii parlamentarnej obiecywał, że zablokuje pakt migracyjny. Zblokował? Nie. W związku z tym jest nieskuteczny w Europie.

Cała rozmowa w Gościu Poranka TVP Info ze Stanisławem Tyszką