Mamy ograniczenie SENT, ale nie możemy zapominać o przedsiębiorcach, którzy już ponieśli konsekwencje tych przepisów.
Dlatego dziś składam interpelację do Ministra Finansów. Chcę uzyskać odpowiedzi na dwa kluczowe pytania:
➡️ Ilu przedsiębiorców zostało ukaranych?
➡️ Czy możliwe jest umorzenie nałożonych kar lub zwrot już zapłaconych sankcji?
Mamy ograniczenie SENT, ale nie możemy zapominać o przedsiębiorcach, którzy już ponieśli konsekwencje tych przepisów.
— Bartłomiej Pejo (@bartlomiejpejo) June 25, 2026
Dlatego dziś składam interpelację do Ministra Finansów. Chcę uzyskać odpowiedzi na dwa kluczowe pytania:
➡️ Ilu przedsiębiorców zostało ukaranych?
➡️ Czy możliwe… pic.twitter.com/36uzCsguyW
W tej sprawie pozostaję w stałym kontakcie z przedsiębiorcami zaangażowanymi w akcję STOP SENT. Będziemy monitorować ten temat i doprowadzimy go do końca.
Nie można zostawić przedsiębiorców samych z konsekwencjami regulacji, które okazały się tak poważnym błędem. Będę konsekwentnie zabiegać o sprawiedliwe rozwiązanie tej sprawy.
Rządy się zmieniają, ale kultura kłamstwa w sektorze bezpieczeństwa jak była tak jest i ma się świetnie!
Specjalne pozdrowienia dla „faktczekerów”, którzy ślepo wierzą oficjalnym komunikatom.
PS
Warto pamiętać że oszukanie opinii publicznej przez rzeczników nigdy nie spotyka się z konsekwencjami — ani karnymi ani służbowymi. Zresztą oszukanie członków parlamentu czy komisji podobnie.
Osoby odpowiedzialne w Policji za komunikację z mediam kłamią.
— Krzysztof Bosak 🇵🇱 (@krzysztofbosak) June 26, 2026
Rządy się zmieniają, ale kultura kłamstwa w sektorze bezpieczeństwa jak była tak jest i ma się świetnie!
Specjalne pozdrowienia dla „faktczekerów”, którzy ślepo wierzą oficjalnym komunikatom.
PS
Warto pamiętać że… https://t.co/gXVtLyeq7T
Skomentuj
Zaloguj się żeby móc dodawać komentarze
Sprzeciwiliśmy się stanowisku przygotowanemu przez radnych Koalicji Obywatelskiej, PSL i Polski 2050, ponieważ w naszej ocenie nie zawierało ono jednoznacznego sprzeciwu wobec wdrażania Paktu o Migracji i Azylu. Dokument mówił o migracji, ale nie wskazywał wprost, że Sejmik Województwa Podlaskiego sprzeciwia się wprowadzeniu paktu migracyjnego.
Bezpieczeństwo mieszkańców nie może opierać się na niejasnych deklaracjach. Dlatego oczekujemy jasnego stanowiska: województwo podlaskie powinno jednoznacznie sprzeciwić się wdrażaniu paktu migracyjnego. Tego będziemy konsekwentnie się domagać.
Dziś Konfederacja stanęła w obronie bezpieczeństwa mieszkańców województwa podlaskiego.
— Zbigniew Kasperczuk KONFEDERACJA (@ZbKasperczuk) June 25, 2026
Sprzeciwiliśmy się stanowisku przygotowanemu przez radnych Koalicji Obywatelskiej, PSL i Polski 2050, ponieważ w naszej ocenie nie zawierało ono jednoznacznego sprzeciwu wobec wdrażania… pic.twitter.com/J9IESVM126
W sprawach dotyczących bezpieczeństwa mieszkańców nie ma miejsca na półśrodki i niejasne deklaracje. Mieszkańcy Podlasia mają prawo oczekiwać od swoich przedstawicieli jasnego stanowiska w sprawie tak istotnej dla przyszłości naszego regionu.
Dziś Konfederacja stanęła w obronie bezpieczeństwa mieszkańców województwa podlaskiego.
— Justyna Racińska 🇵🇱 (@JusRac933) June 25, 2026
Sprzeciwiliśmy się stanowisku przygotowanemu przez radnych Koalicji Obywatelskiej, PSL i Polski 2050, ponieważ w naszej ocenie nie zawierało ono jednoznacznego sprzeciwu wobec wdrażania Paktu… pic.twitter.com/FO16mPjOfg
Dziś w Białymstoku odbyła się manifestacja zorganizowana przez Marszałka Województwa Podlaskiego mająca na celu wyrażenie poparcia i solidarności z Unią Europejską.
Jako KONFEDERACJA pojawiliśmy się w kontrze do tego wydarzenia – przypominając o tym, że 12 czerwca 2026r. z inicjatywy Komisji Europejskiej wszedł Unijny PAKT MIGRACYJNY, do którego jako państwo członkowskie również zostaliśmy zobligowani!
A zastosowane TYMCZASOWE zwolnienie z przymusu relokacji migrantów nie oznacza wyłączenia nas z tego obowiązku i unijnego prawa
➡️ Dziś w Białymstoku odbyła się manifestacja zorganizowana przez Marszałka Województwa Podlaskiego mająca na celu wyrażenie poparcia i solidarności z Unią Europejską.
— Magdalena Wiśniewska 🇵🇱 (@MWisniewska_RN) June 25, 2026
❌️ Jako KONFEDERACJA pojawiliśmy się w kontrze do tego wydarzenia – przypominając o tym, że 12 czerwca… pic.twitter.com/6TLKdfMmiU
Skomentuj
Zaloguj się żeby móc dodawać komentarze
Jednym z uczestników konferencji o odbudowie Ukrainy w Gdańsku jest burmistrz Lwowa Andrij Sadowy. To postać symboliczna dla biznesowej współpracy polsko-ukraińskiej – Sadowy zasłynął bowiem z tego, że bezprawnie zerwał kontrakt z polską spółką Control Process SA, choć ta prawie ukończyła już zakład przetwarzania odpadów. Obecnie Sadowy odmawia wypłacenia polskiej spółce należnych pieniędzy mimo wyroków kolejnych międzynarodowych sądów arbitrażowych.
Uwaga, oszust!
— Krzysztof Bosak 🇵🇱 (@krzysztofbosak) June 25, 2026
Jednym z uczestników dzisiejszej konferencji o odbudowie Ukrainy w Gdańsku jest burmistrz Lwowa Andrij Sadowy. To postać symboliczna dla biznesowej współpracy polsko-ukraińskiej – Sadowy zasłynął bowiem z tego, że bezprawnie zerwał kontrakt z polską spółką Control…
Sadowy to ten sam człowiek, który chętnie występuje pod wielkim pomnikiem Bandery stojącym we Lwowie, chwali się corocznym świętowaniem urodzin przywódcy UPA i potrafił stwierdzić, że “na przykładzie Bandery wyrosło nowe pokolenie”, a “jego biografia to historia niezłomności”. Rok temu oburzał się na wizytę Anny Bryłki i Sławomira Mentzena we Lwowie, nazywając naszego kandydata na Prezydenta “prorosyjskim politykiem z polskim paszportem”, kiedy posłowie Konfederacji skrytykowali powszechny kult UPA we Lwowie – mieście rządzonym przez Sadowego od ponad 20 lat.
Niestety te 20 lat to (nie tylko w odniesieniu do Lwowa) czas naiwności polskich elit, braku asertywności i pomysłu na relacje z Ukrainą oraz odgórnej promocji banderyzmu przez ukraińskich polityków. Jeszcze w 2013 r. prawie połowa Ukraińców miała według badań krytyczny stosunek do UPA, dziś to tylko 8%. Przez cały ten czas polscy narodowcy przestrzegali przed rozwojem kultu zbrodniarzy jako uniemożliwiającym normalne relacje z naszym wschodnim sąsiadem, ale kolejne rządy PO i PiS chowały głowę w piasek.
Sprawa Control Process pokazuje tę samą bezwzględność w relacjach polsko-ukraińskich na poziomie konkretnych przedsięwzięć gospodarczych. Polska firma wykonała umówiony projekt już w 95%, a do ukończenia go zabrakło jedynie ostatnich niezbędnych prac po stronie miasta. Decyzją Sadowego Lwów zerwał jednak kontrakt o wartości 40 mln euro i nie wypłacił Polakom należnych pieniędzy. Polacy wygrali już siedem postępowań przed arbitrem FIDIC (Międzynarodowa Federacja Inżynierów Konsultantów). Arbitraż wykazał, że zerwanie kontraktu było bezprawne. Także Międzynarodowa Izba Handlowa w Paryżu przyznała rację polskiej firmie. Nawet Narodowe Biuro Antykorupcyjne Ukrainy po wykonaniu kontroli stwierdziło naruszenia ze stront władz miasta. To ta sama instytucja, którą Zełenski chciał rok temu podporzadkować sobie, by ukręcić łeb śledztwom dotyczącym korupcji w jego najbliższym otoczeniu.Burmistrz Sadowy ignoruje wyroki. W maju w sprawie inwestycji próbował interweniować konsul RP, który nie został jednak wpuszczony na teren budowy. Sadowy stosuje brutalną politykę faktów dokonanych. Czy taki człowiek powinien być naszym gościem w Gdańsku?
RozwińZwiń komentarze (2)
Zaloguj się żeby móc dodawać komentarze
Dzisiaj stawiane są pytania już nie tylko o oszustwa na grube miliony, ale o śmierć pacjentów. Polityczny układ zamknięty stworzony w Warszawie przez panów Kierwińskiego i Trzaskowskiego pod patronatem Donalda Tuska nie może zostać zamieciony pod dywan w upolitycznionej prokuraturze.
Potrzebujemy komisji śledczej do wyjaśnienia afery szpitalnej KO.
— Krzysztof Bosak 🇵🇱 (@krzysztofbosak) June 24, 2026
Dzisiaj stawiane są pytania już nie tylko o oszustwa na grube miliony, ale o śmierć pacjentów. Polityczny układ zamknięty stworzony w Warszawie przez panów Kierwińskiego i Trzaskowskiego pod patronatem Donalda…
Ta afera wymaga szczegółowego i PUBLICZNEGO wyjaśnienia.

RozwińZwiń komentarze (2)
Zaloguj się żeby móc dodawać komentarze
Wygląda na to, że rządzący już o nich zapomnieli. Trudno się dziwić, skoro po blisko 900 dniach zrealizowano zaledwie 33 ze 100 obietnic. Może więc od początku program powinien nazywać się „33 konkrety na 900 dni”?
Zamiast jednego konkretu dziennie mamy dziś średnio jeden na niemal miesiąc. W przeliczeniu na każde 100 dni daje to nawet nie 4 zrealizowane obietnice.
Pamiętacie jeszcze słynne „100 konkretów na 100 dni”?
— Bartłomiej Pejo (@bartlomiejpejo) June 24, 2026
Wygląda na to, że rządzący już o nich zapomnieli. Trudno się dziwić, skoro po blisko 900 dniach zrealizowano zaledwie 33 ze 100 obietnic. Może więc od początku program powinien nazywać się „33 konkrety na 900 dni”?
Zamiast… pic.twitter.com/b5Fp3U94kq
Dlatego składam 100 interpelacji poselskich, po jednej za każdy obiecany konkret. Polki i Polacy mają prawo wiedzieć:
➡️ Co stało się z pozostałymi obietnicami?
➡️ Dlaczego nie zostały zrealizowane?
➡️ Czy były realnym planem działania, czy jedynie hasłami wyborczymi?
Czekam na odpowiedzi. O ile w ogóle się ich doczekamy.
Bo jeśli przez niemal 900 dni udało się zrealizować tylko jedną trzecią zapowiedzi, trudno nie zadać pytania: czy ktoś naprawdę zamierzał je spełnić?
RozwińZwiń komentarze (1)
Zaloguj się żeby móc dodawać komentarze
Polak całe życie pracuje i płaci podatki w Polsce. Kwota wolna od PIT wynosi 30 tys. zł (chociaż Konfederacja od lat postuluje podwyższenie tej kwoty!).
Imigrant, który przeniesie swoją rezydencję podatkową do Polski (i spełni warunki ustawowe), może przez 4 LATA korzystać z preferencji podatkowej I NIE PLACIĆ PIT do kwoty… 85 528 zł rocznie.
Ten stan trwa od momentu wprowadzenia w Polsce “Polskiego Ładu”. Jak wytłumaczyć Polakom, że cudzoziemiec, który nigdy wcześniej nie dołożył do polskiego budżetu ani złotówki, może zostać potraktowany przez Państwo Polskie lepiej niż obywatel, który finansuje je od lat???
Sytuacja jest idiotyczna, a komunikat dla cudzoziemców prosty: jeśli jesteś Polakiem i od lat utrzymujesz Polskę swoimi podatkami – płać. Jeśli dopiero przyjechałeś z zagranicy – jako imigrant dostaniesz preferencje. To jawnie antypolska polityka rządzących!
Przyszło nam żyć w państwie z kartonu, a rządzący powinni zapaść się ze wstydu przed Polakami pod ziemię.
❌ Kompletny odlot naszego państwa!
— Grzegorz Płaczek (@placzekgrzegorz) June 24, 2026
Polak całe życie pracuje i płaci podatki w Polsce. Kwota wolna od PIT wynosi 30 tys. zł (chociaż Konfederacja od lat postuluje podwyższenie tej kwoty!).
Imigrant, który przeniesie swoją rezydencję podatkową do Polski (i spełni warunki…
RozwińZwiń komentarze (1)
Zaloguj się żeby móc dodawać komentarze
Wywalić polityków ze wszystkich spółek, nie tylko ze szpitali! pic.twitter.com/Hk6IqmrN5F
— Sławomir Mentzen (@SlawomirMentzen) June 24, 2026
To jeszcze zostały wam:
Metro Warszawskie sp. z o.o.
Zakłady Autobusowe sp. z o.o. (MZA)
Tramwaje Warszawskie sp. z o.o.
Szybka Kolej Miejska sp. z o.o. (SKM)
MPWiK S.A.
MPO sp. z o.o.
MPRI sp. z o.o.
MPT sp. z o.o.
MPUK sp. z o.o.
TBS Warszawa
GGKO Zarządzanie Nieruchomościami
I wiele innych.
Łaskawy Pan 🤣
— Anna Świergocka (@anna_swiergocka) June 23, 2026
To jeszcze zostały wam:
Metro Warszawskie sp. z o.o.
Zakłady Autobusowe sp. z o.o. (MZA).
Tramwaje Warszawskie sp. z o.o. Szybka Kolej Miejska sp. z o.o. (SKM)
MPWiK S.A.
MPO sp. z o.o.
MPRI sp. z o.o.
MPT sp. z o.o.
MPUK sp. z o.o.
TBS Warszawa
GGKO… https://t.co/tEYLJ0oUl1
RozwińZwiń komentarze (3)
Zaloguj się żeby móc dodawać komentarze
Oni się z tego już nie wygrzebią. Afera goni aferę i nic już nie jest w stanie tego zatrzymać. Za rok Platforma pożegna się z władzą i nie odzyskają jej – na pewno nie z takim liderem i nie w takim składzie. I co ważniejsze – to nie tylko początek końca PO, ale samego Tuska.
Oni się z tego już nie wygrzebią. Afera goni aferę i nic już nie jest w stanie tego zatrzymać. Za rok Platforma pożegna się z władzą i nie odzyskają jej – na pewno nie z takim liderem i nie w takim składzie. I co ważniejsze – to nie tylko początek końca PO, ale samego Tuska.
— Konrad Berkowicz (@KonradBerkowicz) June 23, 2026
RozwińZwiń komentarze (1)
Zaloguj się żeby móc dodawać komentarze
Bardzo ważny temat wymagający uwagi mieszkańców Krakowa.
Wczoraj odbyła się kolejna konferencja prasowa dotycząca inicjatywy uchwałodawczej Społeczny Komitet Rozwoju Krakowa . Na konferencji wskazaliśmy, że obecne władze Krakowa nie wykonują obowiązków płynących z ustawy o obronie cywilnej i ochronie ludności, która między innymi zobowiązuje do zabezpieczenia miasta w wodę. Miasto zostanie bez wody nawet w czasie braku prądu.
Bardzo ważny temat wymagający uwagi mieszkańców Krakowa.
— Michał Kostrzyński 🇵🇱 (@michkostrzynski) June 24, 2026
Wczoraj odbyła się kolejna konferencja prasowa dotycząca inicjatywy uchwałodawczej Społeczny Komitet Rozwoju Krakowa . Na konferencji wskazaliśmy, że obecne władze Krakowa nie wykonują obowiązków płynących z ustawy o… pic.twitter.com/fjqZugd3Q4
Mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce i stąd nasza inicjatywa oraz zbiórka podpisów pod projektem, który zakłada zabezpieczenie miasta w wodę.
Zachęcamy do podpisania inicjatywy: https://bip.krakow.pl/obiu/2026/151
Społeczny Komitet Rozwoju Krakowa złożył projekt uchwały, która ma zobligować prezydenta Krakowa do zabezpieczenia mieszkańców. Link do strony, na której mogą Państwo poprzeć naszą inicjatywę: bip.krakow.pl/obiu/2026/151
WAŻNE! Można podać dalej nawet jeżeli jesteś z innej opcji politycznej. To będzie nasz wspólny sukces.
Gratulacja dla Michała kostrzynskiego za poprowadzenie całej akcji.
1000 studni z wodą zdatną do picia w Krakowie na wypadek kryzysu.
— Piotr Bartosz (@piotr_bartosz) June 23, 2026
Społeczny Komitet Rozwoju Krakowa złożył projekt uchwały, która ma zobligować prezydenta Krakowa do zabezpieczenia mieszkańców.
Link do strony, na której mogą Państwo poprzeć naszą inicjatywę:… pic.twitter.com/oSL4rocCCk
Skomentuj
Zaloguj się żeby móc dodawać komentarze
Nie uwierzysz Bożenko, co mi się przydarzyło. Rok temu, co ja mówię, ponad rok temu, zimno jeszcze było, chciałam iść na gastroskopię. Nie miałam oczywiście czasu, żeby pojechać do szpitala, żeby się zarejestrować, posłem jestem, wiesz przecież, mam tyle ważnych zajęć. Te spotkania, ustalenia, głosowania, sama wiesz jak to jest. Zadzwoniłam więc do Grażynki, znasz ją, jest u nas w kole KO, ona pracuje w szpitalu, więc poprosiłam ją, żeby mnie zarejestrowała i zapomniałam o sprawie.
Dzwonią do mnie po kilku tygodniach i mówią, że mam przyjść w sobotę na badanie. To poszłam. Ale niezadowolona. Myślę sobie wtedy, że powinni być mi wdzięczni, że w ogóle przyszłam, sobota przecież była. Dzień wolny. Pazurki musiałam przez to przełożyć na inny dzień. Kupa zamieszania, mówię ci.
Nie uwierzysz Bożenko, co mi się przydarzyło. Rok temu, co ja mówię, ponad rok temu, zimno jeszcze było, chciałam iść na gastroskopię. Nie miałam oczywiście czasu, żeby pojechać do szpitala, żeby się zarejestrować, posłem jestem, wiesz przecież, mam tyle ważnych zajęć. Te…
— Sławomir Mentzen (@SlawomirMentzen) June 23, 2026
Mija trochę czasu i dostałam list ze szpitala. Wyobraź sobie, że te świnie napisały mi, że się w jakąś kolejkę wepchnęłam, i że mam tak nie robić. Co za ludzie, myślę sobie. Od razu mnie gorąc taki uderzył. To ja tyle razy w ich sprawie interweniowałam, tyle pism napisałam, a ci mnie teraz straszą? Pouczają mnie? Mnie, posłankę na Sejm?! Niewdzięcznicy, mówię ci Bożenko, prawdziwi niewdzięcznicy. Myślę sobie, że tak tego im na pewno nie zostawię. I ile pism ja potem napisałam, żeby sami się tłumaczyli, żeby sami zobaczyli jak to jest. No, masz rację, to wtedy właśnie Grażynce problemy w szpitalu robili, to właśnie o mnie im chodziło!
Zapomniałam już o sprawie i wczoraj, słuchaj, dzwoni telefon, odbieram, a tu dziennikarz z tych mediów pisowskich. I pyta się mnie o to badanie. Mówię, że oddzwonię, rozłączam się i pytam się mojego Romana, co mam zrobić. Bo wiesz, jest afera o szpitale w tej Warszawie. A ten, żebym się do niczego nie przyznawała. I nie uwierzysz. Oni to wszystko słyszeli, bo nie udało mi się rozłączyć. Wiesz jakie te telefony teraz robią, lustra takie wielkie, nie nadążysz za tym. No i pytają się mnie, kto mi tak doradza, ja w szoku, zupełnie zgłupiałam, mówię, że przypadkowy petent. Nie chciałam Romana sprzedawać i się teraz głupole śmieją się ze mnie.
No ale o czym to ja miałam mówić. Dzisiaj rano wstaję, robię kawę, włączam telewizor i widzę siebie. Że niby się do jakiejś kolejki wepchnęłam. Widzisz jacy bezczelni? Ja przecież trzy tygodnie czekałam aż. A ci mówią, że dwa lata powinnam. Jak dwa lata?! Ile to można czekać. Zresztą ja im nie wierzę w żadne dwa lata, wszystkie moje koleżanki z KO czekają najdłużej, ale to już naprawdę najdłużej trzy tygodnie. A ci, że dwa lata. Absurd jakiś! Kto by czekał jakieś dwa lata! Słyszałaś, żeby ktoś tyle czekał? Nie, no właśnie.
Tłumaczę im, że normalnie w kolejce trzy tygodnie czekałam, że czasu nie miałam się rejestrować, że Grażynka wszystko załatwiła, że ja o niczym nie wiem, że wdzięczni mi powinni być, że przyszłam w tę sobotę, bo przecież mogłam nie przyjść i by termin zmarnowali. Ale nic do nich nie trafia, zupełnie nic. Powariowali w tych Internetach już zupełnie, mówię ci Bożenko.
I teraz afera wielka, sam Kierownik ma się tym zająć. Boję się trochę, bo patrz Bożenko. Zaraz wakacje, potem wrzesień, Wszystkich Świętych, Wigilia, Nowy Rok i znowu te wybory. Szybko zleci, może zapomną? Ale z drugiej strony, sama nie wiem, Tomka Lenza też bez powodu przecież wywalili. To może i mnie? Co myślisz Bożenko? Co Kierownik zrobi?
RozwińZwiń komentarze (5)
Zaloguj się żeby móc dodawać komentarze
Uważam to za między innymi nasz sukces. Nie wyłącznie nasz, ale uderzaliśmy w to jako pierwsi i robiliśmy to zdecydowanie.
Uważam to za między innymi nasz sukces. Nie wyłącznie nasz, ale uderzaliśmy w to jako pierwsi i robiliśmy to zdecydowanie.
— Krzysztof Bosak 🇵🇱 (@krzysztofbosak) June 23, 2026
Inny nasz, nie tylko nasz!, sukces to że na ostatnim posiedzeniu Sejmu z bloku głosowań spadła ustawa mająca zdelegalizować większość polskiej branży… https://t.co/TVCy6JclcZ
Inny nasz, nie tylko nasz!, sukces to że na ostatnim posiedzeniu Sejmu z bloku głosowań spadła ustawa mająca zdelegalizować większość polskiej branży pirotechnicznej. Wielu naszych posłów, w tym ja, było przez ostatnie miesiące z kontakcie z branżą, odwiedzało polskie firmy które w tym sektorze skutecznie konkurują na rynku globalnym i kolportowało argumenty przeciw robieniu im krzywdy. Dzięki naszej postawie i rozsądkowi posłów PSL projekt stracił większość i wycofano go z bloku głosowań.
Brawo i gratulacje dla wszystkich spoza naszego środowiska, którzy też działali na rzecz ratowania tych branż. Jesteście cichymi bohaterami!
Politycy KO są bezczelni, mściwi, wredni i do tego niemądrzy! pic.twitter.com/kv0hLMXdWL
— Sławomir Mentzen (@SlawomirMentzen) June 23, 2026
RozwińZwiń komentarze (1)
Zaloguj się żeby móc dodawać komentarze
Aktywność Bartosza Arłukowicza w Parlamencie Europejskim:
– 4 wystąpienia w debatach plenarnych w obecnej kadencji, w tym w całym 2025 roku tylko jedno
– 4 projekty rezolucji,
– 5 pytań pisemnych,
13 aktywności przez 24 miesiące daje średnio 0,54 aktywności miesięcznie, czyli jedną czynność mniej więcej raz na 7–8 tygodni. Jak na dwa lata mandatu europosła to bardzo skromny dorobek, trudno przedstawiać to jako “bycie zarobionym”.
Aktywność Bartosza Arłukowicza w Parlamencie Europejskim:
— Marek Tucholski 🇵🇱 (@tucholski_marek) June 23, 2026
– 4 wystąpienia w debatach plenarnych w obecnej kadencji, w tym w całym 2025 roku tylko jedno
– 4 projekty rezolucji,
– 5 pytań pisemnych,
13 aktywności przez 24 miesiące daje średnio 0,54 aktywności miesięcznie, czyli… pic.twitter.com/QNJjjOfTh2
RozwińZwiń komentarze (3)
Zaloguj się żeby móc dodawać komentarze
Rafał Trzaskowski ogłosił dziś, że w radach nadzorczych miejskich spółek medycznych w Warszawie nie zasiadają już politycy.
Ale dlaczego wywalił ich tylko z rad nadzorczych spółek medycznych? A co z zarządami tych spółek? Co ze stanowiskami kierowniczymi poniżej zarządów? A co z pozostałymi spółkami? Jeżeli polityk nie powinien siedzieć w radzie szpitala, to dlaczego może w spółce odpowidzialnej za komunikację publiczną?
To może pora na wywalenie polityków z rad nadzorczych i zarządów pozostałych miejskich spółek?
— Sławomir Mentzen (@SlawomirMentzen) June 23, 2026
Politycy powinni siedzieć w Sejmie, w sejmikach, radach gmin, powiatów i miast, a niektórzy w więzieniach. Czasem w psychiatryku a patrząc na niektórych, to nawet w zoo. Tam jest ich miejsce. Ale nie w spółkach!
Spółki nie są dla polityków! Są dla menedżerów i specjalistów!
PiS, PO, Lewica i PSL. Tam wszędzie jest to samo. Każda z tych partii idzie po władzę dla stanowisk. Dla miejsc pracy, ustawiania przetargów, dla pieniędzy. Dla siebie, swoich rodzin i kolegów.
Rafał Trzaskowski ogłosił dziś, że w radach nadzorczych miejskich spółek medycznych w Warszawie nie zasiadają już politycy.
— Sławomir Mentzen (@SlawomirMentzen) June 23, 2026
Ale dlaczego wywalił ich tylko z rad nadzorczych spółek medycznych? A co z zarządami tych spółek? Co ze stanowiskami kierowniczymi poniżej zarządów? A co z…
W swojej partii już dawno zapowiedziałem: żadnych stanowisk. Żadnych miejsc w zarządach i radach spółek należących do miasta, gminy, powiatu, województwa, Skarbu Państwa. Tych spółek i zarządów powinno być jak najmniej, a jak już jakieś zostawimy, to nie dla polityków. Żałuję, że nie jest to standard w innych partiach.
Nie rozumiem, dlaczego wyborcy ciągle tolerują to, że politycy po przejęciu władzy obsadzają swoimi politykami wszystkie spółki. To jest patologia, z którą mam nadzieję, jak najszybciej skończymy!
Żadnych polityków w spółkach!
RozwińZwiń komentarze (2)
Zaloguj się żeby móc dodawać komentarze
Wracając do sportu.
Oczywiście, że otrzymałem takie samo stypendium jak Maja Chwalińska. W tym problem, którego jak widać zupełnie nie rozumie Ministerstwo Sportu. Bez obaw, wytłumaczę jak dziecku👇
(Ale ciekawe czy i tym razem powrót do archiwum i wertowanie mojej “teczki” oraz synchronizacja ministerstwa z Przeglądem Sportowym/Onetem też zajmie całe 5 dni…
1️⃣ Mój wpis na temat PR-owych zagrywek ministerstwa, w oparciu o system finansowania nieadekwatny do potrzeb, spowodował odzew środowiska sportowego. Szanowne Ministerstwo i Redakcjo PS/Onetu- albo Was ktoś oszukuje, albo jesteście w kontrze do środowiska sportowego. Może być, że jedno i drugie, ale obie opcje są złe dla sportu.
2️⃣ Jeśli ktoś zrozumiał, że ja krytykuję Maję Chwalińską, to chyba upadł na głowę. Jestem zdecydowanym krytykiem systemu, który w trakcie treningu zawodników młodszych kategorii wiekowych, rzuca jakieś ochłapy i opiera szkolenie na wkładzie finansowym rodziców, trenerów, sponsorów, a kiedy zawodnik osiąga życiowy sukces i pieniądze- wjeżdża minister na zdjęcie i daje stypendium za wyniki. Może? Oczywiście, że może. Ktoś taki propagandowy przepis wymyślił właśnie na tę okoliczność. Każdy, bez wyjątku, minister do tej pory skrzętnie z tego korzystał. Ja też mam takie zdjęcia jako zawodnik. I miałem takie stypendium.
3️⃣ Żaden sportowiec, który zarabia w sporcie pieniądze gwarantujące mu utrzymanie, nie wymaga stypendium, ale chciałby żeby lata wstecz odciążona byla jego rodzina, mały klub i wszyscy, którzy w niego wierzą. Czy w ogóle wiecie ile po drodze odpada utalentowanej młodzieży z braku środków finansowych?!
4️⃣ W skutecznym systemie małe kluby sportowe nie oddają wytrenowanych i nauczonych dobrych nawyków talentów do bogatych klubów, które bogacą się w zamkniętym obiegu Klub Pro.
5️⃣ Równe zasady finansowania nie mogą funkcjonować na poziomie seniora, bo rzeczywistość np. taekwondo, kolarstwa, kajakarstwa nie jest taka sama jak piłki nożnej, siatkówki, a ta różni się też od piłki ręcznej, lekkiej, czy boksu. To nie jest skomplikowane.
I tak dalej, i tak dalej…
Wracając do sportu.
— Marcin Możdżonek (@MarcinMozdzonek) June 23, 2026
Oczywiście, że otrzymałem takie samo stypendium jak Maja Chwalińska. W tym problem, którego jak widać zupełnie nie rozumie Ministerstwo Sportu. Bez obaw, wytłumaczę jak dziecku👇 (Ale ciekawe czy i tym razem powrót do archiwum i wertowanie mojej "teczki" oraz… https://t.co/tZBTgg2QPU pic.twitter.com/oeWy8CHOnK
Naprawdę trzeba ministrowi sportu tłumaczyć, dlaczego ten system jest niewydolny i to bezskuteczne przepalanie publicznych pieniędzy?
Naprawdę zamiast merytorycznie dyskutować o zmianach w niewydolnym systemie, wolicie jak za PRL-u szukać “w teczkach” ile dostałem stypendium i tym samym przyznawać mi rację? (Nawet tego nie zauważyliście 😆)
Naprawdę w obronie swojego pchania się tam, gdzie sukces nie jest zasługą ministerstwa, po kilku dniach stworzyliście takiego słabego tłita?
PS 1 Pod artykułem sprzężonym z tlitem ministerstwa zamiast autora podpisali się: “Dziennikarze Przeglądu Sportowego Onet”. Żaden z nazwiska. Faktycznie wiekopomna to publikacja i na pewno wymagała pracy całego zespołu 🤭 Trochę chyba jednak wstyd…
PS 2 Jeśli planujecie w odpowiedzi na ten wpis, napisać teraz ile przeznaczacie na sport dzieci i młodzieży, kluby i trenerów, to sobie darujcie. Ten rząd zmniejszył budżet na sport o ponad 800 mln. Nie piszcie tez, że budżet na FRKF pozostał podobny, bo ten system nie przystaje do wymagań rzeczywistości. Więc znowu tylko przyznacie mi rację. Nie zależy mi.
PS 3 Na zdjęciu z lewej Pana ministra to jakiś lekarz klubowy? A nie, przepraszam, ten Pan nie ma specjalizacji. To po prostu znajomy z partii.
Skomentuj
Zaloguj się żeby móc dodawać komentarze
Organizatorzy „StopSENT” dokonali czegoś niemożliwego. Zjednoczyli przedsiębiorców jak nikt od lat. A rządzący się wystraszyli.
W Krakowie byłem razem z Wami. Mimo przechodzącej burzy maszerowaliśmy dalej – nic nas nie powstrzymało. To historyczny moment – pierwszy raz od wielu lat rząd ugiął się przed polskim biznesem. Bali się, bo fala wkurzenia rośnie lawinowo.
Organizatorzy #StopSENT dokonali czegoś niemożliwego.
— Bartosz Bocheńczak (@BBochenczak) June 22, 2026
Zjednoczyli przedsiębiorców jak nikt od lat. A rządzący się wystraszyli.
W Krakowie byłem razem z Wami. Mimo przechodzącej burzy maszerowaliśmy dalej – nic nas nie powstrzymało.
To historyczny moment – pierwszy raz od wielu… pic.twitter.com/5Ylw5ScvOU
Ale to dopiero początek.
Czas na kolejne zwycięstwo: Masowe protesty przeciwko KSEF! Możecie na mnie liczyć. Będę z Wami tak jak byłem na proteście Stop SENT.
Czas przywrócić zasady gospodarki wolnorynkowej i uwolnić potencjał polskich przedsiębiorców!
RozwińZwiń komentarze (1)
Zaloguj się żeby móc dodawać komentarze
Marcin Możdżonek na X skomentował komunikat Anny Marii Żukowskiej o tym, że warszawscy radni Lewicy głosowali przeciwko absolutorium dla prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego:
W Radzie Miasta Warszawy jest 60 mandatów, z czego 37 należy do radnych KO. To, co robicie, to klasyczne napinanie muskułów pod publiczkę. Gdyby Lewica naprawdę chciała coś realnie zmienić, po prostu wyszłaby z koalicji rządzącej. Wszyscy wiemy, dlaczego tego nie robi – synekury dla swoich są znacznie ważniejsze niż dobro miasta i kraju.
W Radzie Miasta Warszawy jest 60 mandatów, z czego 37 należy do radnych KO. To, co robicie, to klasyczne napinanie muskułów pod publiczkę.
— Marcin Możdżonek (@MarcinMozdzonek) June 22, 2026
Gdyby Lewica naprawdę chciała coś realnie zmienić, po prostu wyszłaby z koalicji rządzącej. Wszyscy wiemy, dlaczego tego nie robi –… https://t.co/0PXZiWwnco
Skomentuj
Zaloguj się żeby móc dodawać komentarze
Państwo finansując drogie kształcenie lekarzy, nie może sobie pozwolić, by potem tracić ich zaraz po studiach lub specjalizacji.
Państwo finansując drogie kształcenie lekarzy, nie może sobie pozwolić, by potem tracić ich zaraz po studiach lub specjalizacji. Publicznie opłacone kształcenie powinno oznaczać obowiązek pracy w Polsce przez określony czas albo zwrot kosztów. pic.twitter.com/JXSXgaI8w4
— Krzysztof Bosak 🇵🇱 (@krzysztofbosak) June 22, 2026
Publicznie opłacone kształcenie powinno oznaczać obowiązek pracy w Polsce przez określony czas albo zwrot kosztów.
RozwińZwiń komentarze (7)
Zaloguj się żeby móc dodawać komentarze
Jak Polska pomaga Ukrainie tylko w 2026 roku? Oto 10 konkretów:
1️⃣ Hub w Jasionce. Ciągle utrzymujemy lotnisko w Jasionce, przez które przechodzi ponad 90% zachodniej pomocy dla Ukrainy: broń, amunicja, sprzęt wojskowy, zaopatrzenie i pomoc humanitarna. To korytarz, bez którego Ukraina już dawno by padła.
2️⃣ Starlink dla Ukrainy. Polska finansuje utrzymanie łączności na terytorium Ukrainy, przede wszystkim systemu Starlink. Wartość finansowania w 2026 r. to 168 mln zł.
3️⃣ Fundusz Pomocy: ponad 1 mld zł. Na 2026 r. zaplanowano w Funduszu Pomocy 1,08 mld zł na pomoc Ukrainie i obywatelom Ukrainy. Chodzi m.in. o świadczenia rodzinne i opiekuńcze, 800+, Dobry Start, leczenie, leki, zakwaterowanie zbiorowe, obsługę dokumentów, pomoc społeczną oraz edukację dzieci z Ukrainy.
4️⃣ Uproszczony pobyt i praca. Obywatelom Ukrainy ze statusem UKR przedłużono legalny pobyt w Polsce do 4 marca 2027 r. Do tego utrzymano uproszczone zasady pracy: wystarczy zgłoszenie przez pracodawcę, bez standardowej procedury zezwolenia na pracę dla cudzoziemców spoza UE.
5️⃣ PURL: 100 mln dolarów na sprzęt wojskowy z USA. Polska dokłada się do PURL – mechanizmu, przez który państwa NATO kupują w USA sprzęt wojskowy dla Ukrainy. W amerykańskich rozliczeniach za 2026 r. Polska widnieje z wkładem 100 mln dolarów na uzbrojenie, amunicję i wyposażenie dla ukraińskiej armii.
6️⃣ 48. pakiet wojskowy za 200 mln zł. W lutym w Kijowie Donald Tusk zapowiedział kolejny pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy wart ok. 200 mln zł. Ma obejmować przede wszystkim sprzęt pancerny dla ukraińskich wojsk.
7️⃣ Szkolenie ukraińskich żołnierzy w Polsce. Ukraińscy żołnierze nadal szkolą się na polskich poligonach w ramach unijnej misji EUMAM. W 2026 r. ćwiczyli w Polsce m.in. działania w terenie zabudowanym, walkę w systemach okopów, szturmowanie wejść i oczyszczanie pomieszczeń.
8️⃣ Unijne miliardy dla Ukrainy. Rząd Tuska uczestniczy w unijnej „pożyczce” dla Ukrainy wartej 90 mld euro, będącej w istocie darowizną. Pierwsza transza ma zostać wypłacona na dniach, a równolegle Ukraina dostała 8 czerwca kolejne 2,8 mld euro z Ukraine Facility, w którym też uczestniczy Polska.
9️⃣ Wejście Ukrainy do Unii Europejskiej. W czerwcu 2026 r. rząd Tuska zgodził się na otwarcie pierwszego klastra negocjacyjnego Ukrainy z Unią Europejską.
🔟 Agregaty i nagrzewnice dla Ukrainy. W styczniu 2026 r. decyzją Donalda Tuska na Ukrainę trafiło 379 generatorów prądu i 18 nagrzewnic z zasobów RARS. Polska koordynowała też przekazanie 447 generatorów ze środków unijnych, a Warszawa dorzuciła kolejne 90 agregatów.
W 2026 r. Polska wciąż pomaga Ukrainie na ogromną skalę: dajemy hub logistyczny, Starlinki, pieniądze, sprzęt, szkolenia i wsparcie w UE. A co dostajemy od Ukrainy w zamian? Zełenski honoruje „Bohaterów UPA”, a Polacy mają udawać, że nic się nie stało.
Dość rozdawania polskiej pomocy bez warunków: rząd Tuska ma pilnować interesu Polski, a nie udawać, że Ukraina może brać wszystko i nie dawać nic w zamian!
Jak Polska pomaga Ukrainie tylko w 2026 roku? Oto 10 konkretów:
— Stanisław Tyszka (@styszka) June 22, 2026
1️⃣ Hub w Jasionce. Ciągle utrzymujemy lotnisko w Jasionce, przez które przechodzi ponad 90% zachodniej pomocy dla Ukrainy: broń, amunicja, sprzęt wojskowy, zaopatrzenie i pomoc humanitarna. To korytarz, bez którego…
Skomentuj
Zaloguj się żeby móc dodawać komentarze
W Krakowie bije serce polskiego biznesu!
Dziś odbywa się marsz przedsiębiorców, którzy wygrali z SENT. Po raz kolejny udało się pokazać siłę, sprawczość i wspólny opór przeciwko opresyjnym regulacjom. Tego ognia nie ugasi żadna burza ani ulewa!
Nie zatrzymujemy się i mówimy głośno: Koniec z duszeniem firm! Czas na KSeF do kosza! Tak dla rozwoju rodzimego handlu!
W Krakowie bije serce polskiego biznesu! 🔥
— Bartosz Bocheńczak (@BBochenczak) June 22, 2026
Dziś odbywa się marsz przedsiębiorców, którzy wygrali z SENT. Po raz kolejny udało się pokazać siłę, sprawczość i wspólny opór przeciwko opresyjnym regulacjom. Tego ognia nie ugasi żadna burza ani ulewa!
Nie zatrzymujemy się i mówimy… pic.twitter.com/eAYn4DsRqP
Skomentuj
Zaloguj się żeby móc dodawać komentarze
Skomentuj