Układ trwa i się wzajemnie ochrania - Konfederacja

Układ trwa i się wzajemnie ochrania

Tak broni się układ. KO, Lewica, PSL i Polska dużo krzyczą o rozliczaniu PiS, a wszyscy odmawiają podpisania ustawy wzmacniającej niezależność NIK i pozwalającej skuteczniej ścigać PiS-owskie afery!
Mało tego – odmawiają nawet zaproszenia wystosowanego przez NIK do wzięcia udziału w konsultacjach odnośnie tego projektu!

Tak w praktyce wygląda układ pseudo-opozycji z obozem władzy. I tak to się kręci od lat – gdy tylko dochodzi do momentu, w którym naprawdę można rozliczyć afery rządzących to wszystkie systemowe partie (przy wsparciu swoich mediów), ręka w rękę, bronią się jak mogą.

Dlatego tak wygląda dziś scena polityczna w Polsce – jest Konfederacja, walcząca o zmiany z korzyścią dla obywateli i są oni: wieloletnie kliki partyjno-medialne III RP, które wspólnie walczą o to, by nic się nie zmieniło.

Ale mamy dla nich wszystkich jedną wiadomość: nigdy nie odpuścimy. Jesteśmy dla Was, sami przeciwko wszystkim, bo tylko my bronimy wolności, własności i sprawiedliwości! Dołączcie do nas i wspólnie wywróćmy im ten stolik, przy którym wygodnie siedzą od wielu lat!