Tusk mógł zawetować 3 nowe unijne podatki, które uderzą w Polaków, ale je zaakceptował! - Konfederacja

Jak wiele musi się zmienić, żeby nie zmieniło się nic. Donald Tusk na szczycie Rady Europejskiej mógł zawetować 3 nowe unijne podatki, które uderzą w Polaków, a zamiast tego je zaakceptował, podobnie jak wcześniej Mateusz Morawiecki!

Unijny pakiet pomocy dla Ukrainy zwiększający wydatki unijnego budżetu łącznie o 66 mld euro do roku 2027, zmienia także tzw.

I koszyk dochodów własnych unijnego budżetu, czyli wprowadza 3 nowe unijne podatki: 25% udział w dochodach ETS, będących do tej pory dochodami budżetów krajowych, tzw. podatek od śladu węglowego (CBAM), oraz tzw. podatek korporacyjny od dochodów firm ponadnarodowych.

UE pod pretekstem pomocy walczącej Ukrainie, chce wprowadzać nowe podatki. Przy aplauzie tłumów umiera demokracja, a eurokraci chcą wprowadzić państwo totalitarne które mówi obywatelom co mogą jeść, czym podróżować, jak się ubierać, w jakich domach mieszkać etc. Podatki to kolejny element “upaństwawiania” UE i ograniczania roli państw członkowskich do roli landów. Konfederacja jako jedyna przeciwstawia się totalitarystycznym zapędom UE!