Polska dopłaca miliony do ukraińskich emerytur! - Konfederacja

Polska dopłaca miliony do ukraińskich emerytur!

Mówiliśmy o tym od dawna, ZUS to potwierdza! Polacy przeznaczają miliony złotych na dopłaty do emerytur dla Ukraińców.

Grzegorz Płaczek: Mam informację dla Polaków, „niezależnych dziennikarzy i weryfikatorów” oraz dla polityków, którzy obrzucali mnie błotem, gdy (wraz z posłem Krzysztof Bosak mówiłem, że Ukraińcy otrzymują dopłaty do najniższych emerytur w Polsce.

Walcząc o prawdę… zaciskając zęby, poprosiłem ZUS o oficjalne dane. Zatem… otrzymałem odpowiedź (sygnatura pisma: 991100/0146-767/2023).
Jako poseł Konfederacji oficjalnie informuję, iż… KWOTA DOPŁAT do najniższej emerytury z polskiego Funduszu Ubezpieczeń Społecznych dla obywateli Ukrainy w samym tylko 2022 roku wyniosła: 8,6 mln zł.
Nie będę komentował, bo po co. Warto było pójść po prawdę.