Nowy Ład = #NowyWał. - Konfederacja

Nowy Ład = #NowyWał.

Nowy Ład = #NowyWał.

Nowy Ład = #NowyWał
Za rządowymi propagandowymi hasełkami i obietnicami stworzenia krainy mlekiem i miodem płynącej, kryje się skok na kasę polskich przedsiębiorców i klasy średniej, jakiego jeszcze w historii III RP nie było. Podniesienie kwoty wolnej od podatku zostanie zniwelowane kolejnymi perfidnymi… podwyżkami podatków!

W jaki sposób socjaliści z PiS robią ten wałek na obywatelach?
❌ Brak możliwości odliczenia składki NFZ od PIT, czyli ogromna podwyżka podatku dochodowego dla wszystkich! Dla przedsiębiorców podatek dochodowy wzrośnie aż o 9 proc. (z 19 do 28 proc.!), dla pozostałych obywateli aż o 7,75 proc.

❌ Praktyczny efekt zmian to dwie nowe, wyższe stawki podatkowe tj. 24,75% i 39,75%, co czyni stawki podatkowe w Polsce bardzo wysokimi!

❌ Pełne oskładkowanie umów zlecenia (a docelowo również umów o dzieło), co będzie miało tragiczne skutki dla milionów Polaków i zarobią przez to mniej! Ostrzegaliśmy przed tym od miesięcy, teraz rządzący zakomunikowali, że faktycznie dojdzie do pełnego opodatkowania umów cywilnoprawnych, a później również umów o dzieło.

❌ Opłata reprograficzna, czyli kilkuprocentowy podatek podnoszący ceny sprzętu elektronicznego, który przeznaczony zostanie na… dopłaty do ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych artystów! Nie dość, że z powodu lockdownu ceny elektroniki wzrosły nawet o kilkadziesiąt procent to teraz władza chce dodatkowo uderzyć w portfele Polaków i nałożyć podatek na komputery, laptopy, tablety, urządzenia audio, dekodery, skanery, nagrywarki CD, DVD, BluRay i wiele innych!
Ceny sprzętu wzrosną nawet o kilkaset złotych i wszyscy w tym złożymy się na emerytury dla artystów. Sprawiedliwe?

❌ Omijanie konstytucyjnego limitu zadłużenia! Emitowanie długu poza deficytem budżetowym – obligacje BGK.
Tempo w jakim rząd zadłuża Polskę jest dramatyczny. Według oficjalnych informacji jakie rządzący wysłali do Brukseli dług publiczny Polski na koniec 2021r. wyniesie już blisko 1,5 BILIONA złotych! W dwa lata rząd PiS zwiększa zadłużenie o ponad… 400 miliardów zł: w 2020r. o 290 mld zł, a w 2021r. o 143 mld zł. Teraz dowiadujemy się, że będą omijać zapisany w konstytucji limit zadłużenia i podbijać dług jeszcze bardziej!

Nie dajcie się nabrać socjalistom z PiS i wspierajcie Konfederację! Już 4 lipca konwencja programowa Konfederacji! Polacy zasługują na realną reformę systemową, największą w historii obniżkę podatków, uproszczenie prawa i wolność gospodarczą. Dość robienia z Polaków głupków! #TylkoKonfederacja #NaprzódPolsko

Skomentuj