Gorąco na granicy polsko-ukraińskiej! Są tam działacze Konfederacji! - Konfederacja

Gorąco na granicy polsko-ukraińskiej! Są tam działacze Konfederacji!

Trwa Strajk Przewoźników. Przypominamy, że polscy transportowcy od 6 listopada blokują trzy przejścia na granicy polsko-ukraińskiej.

Blokada nie dotyczy samochodów osobowych, transportów wojskowych i humanitarnych. Natomiast ciężarówki mają utrudniony przejazd. Ponieważ protest trwa już od wielu dni wzbudza to emocje po stronie ukraińskiej. Zablokowani ukraińscy kierowcy próbują sami podejmować interwencję, aby odblokować granicę. W takich sytuacjach musi interweniować Policja.

Niestety, nie zawsze polskie władze wspierają polskich transportowców. Dochodzi do sytuacji w której polska policja ułatwia przejazd przez granicę ukraińskim ciężarówkom, które chcą przekroczyć granicę w miejscach protestu. Zdjęcia i filmy z takich działań policji publikują działacze Konfederacji zaangażowani w protest, Rafał Mekler, który sam jest właścicielem firmy transportowej i Tomasz Buczek.

Ta pomoc polskiej policji dla ukraińskich ciężarówek trwa już od dwóch dni. Tymczasem sami Ukraińcy również postanowili odpowiedzieć na protest polskich kierowców i zablokowali wjazd dla polskich pojazdów.

21 listopada Rafał Mekler komentował to co się dzieje na granicy: Ukraińcy zablokowali wjazd dla polskich aut, natomiast na Korczowej policja nadal przeprowadza ukraińskie ciężarówki bez kolejki. CZYJ TO KRAJ???!!!

Ja nie wiem co oni robili na tym Podkarpaciu i w zasadzie nie chcę wiedzieć. Ale coś jest na rzeczy skoro policja pod zakaz prowadzi co chwilę karawanę ukraińskich ciężarówek na przejście osobowe, tak aby objechać protest. Skandal to niedomówienie w tym wypadku. Korczowa pracuje prawie normalnie…

To kuriozalna wręcz sytuacja. Tomasz Buczek interweniował na przejściu granicznym. Gdy dojechałem wczoraj na Strajk Przewoźników zobaczyłem kolejny konwój UA tirów prowadzony przez policję. Ruszyliśmy pod szlaban. Przez 3 godziny próbowaliśmy przywrócić warunki strajku jakie zgłosili protestujący. Interweniowaliśmy z Grzegorzem Braunem telefonicznie w sztabie kryzysowym Wojewody.

Na poniższym nagraniu Tomasz Buczek wyjaśnia którędy powinny wjeżdżać TIR-y ukraińskie na terminal w Korczowej żeby:
1. Nie łamać zasad zgłoszenia legalnego Strajk Przewoźników, które polskie władze z PiS i polscy funkcjonariusze z Polskiej Policji powinni przestrzegać.
2. Nie łamać przepisów o ruchu drogowym.