Wspólnie wybierzmy Rzecznika Praw Obywatelskich! - Konfederacja

Wspólnie wybierzmy Rzecznika Praw Obywatelskich!

Wspólnie wybierzmy Rzecznika Praw Obywatelskich!

Wspólnie wybierzmy Rzecznika Praw Obywatelskich❗
#Konfederacja wprowadza nową jakość do polityki!

W Sejmie głosy posłów Konfederacji zadecydują o tym, która z dwóch osób kandydujących na RPO – senator Lidia Staroń i prof. Marcin Wiącek – zostanie wybrana na to jakże ważne stanowisko! Dlatego podjęliśmy strategiczną i pro-obywatelską decyzję, by zorganizować publiczną, OTWARTĄ dla wszystkich obywateli DEBATĘ między obojgiem kandydatów!

Debata będzie transmitowana na żywo w mediach społecznościowych, a media będą mogły pobrać z niej sygnał. Rezultat tej debaty, opinie i oceny widzów będą miały wpływ na decyzją, jaką podejmiemy. Niezwykle ważne jest to, że podczas debaty pytania zadawać będą mogli internauci!
Czynnik obywatelski jest tutaj kluczowy. Nie interesuje nas opinia tej czy innej partii. Interesują nas odpowiedzi kandydatów na ważne pytania dotyczące podstawowych praw obywatelskich, które szczególnie przez ostatni rok były nagminne łamane przez obóz władzy. Interesuje nas Wasze zdanie, bo RPO reprezentować ma każdego z Was!

Pani senator wstępnie wyraziła chęć wzięcia udziału w debacie. Pan profesor również zadeklarował udział. Debata została zaplanowana na piątek 11 czerwca na godz. 12:00. PODAJCIE DALEJ i poinformujcie znajomych, żeby również mogli uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu!

Skomentuj