Tusk popiera ograniczenia w korzystaniu z gotówki! - Konfederacja

Tusk popiera ograniczenia w korzystaniu z gotówki!

Zakaz płacenia gotówką powyżej określonej kwoty zaraz stanie się faktem. To nie żadna teoria spiskowa jak mogłoby się wydawać.. to działania UE które popiera rząd Tuska!

UE chce zakazać płatności gotówkowych powyżej kwoty 10.000 euro, a państwa członkowskie mają mieć możliwość ustalenia limitu poniżej tej kwoty! W Polsce już obowiązuje limit 15.000 złotych dla płatności gotówkowych pomiędzy przedsiębiorcami – teraz nowe limity mają obowiązywać wszystkich!

Dodatkowo transakcje gotówkowe w przedziale 3-10 tys. euro będą wymagały kontroli tożsamości i przedstawienia odpowiedniego dokumentu przez klienta – z tego obowiązku ma być wyłączona część instytucji finansowych czy banki.
Wszystko to uzasadnione jest szczytnymi intencjami przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy – w praktyce to jednak ograniczanie wolności i traktowanie każdego, dosłownie każdego jak potencjalnego przestępcę!

W odpowiedzi na interpelację posłów Konfederacji MF przyznał, że popiera rozwiązania narzucane przez UE i przewiduje wprowadzenie niższych limitów niż wymaga tego UE!

Gotówka to wolność, dlatego będziemy bronili możliwości płatności gotówkowych. Chcemy aby możliwość dokonania płatności gotówką była zapisana w Konstytucji RP!