Trzeba to mówić głośno i wyraźnie: Paszporty covidowe są SPRZECZNE z polską Konstytucją! - Konfederacja

Trzeba to mówić głośno i wyraźnie: Paszporty covidowe są SPRZECZNE z polską Konstytucją❗Mimo to rząd PiS ogłosił, że już obowiązują w Polsce, choć w całej UE wejdą w życie dopiero od 1 lipca. Rządzący pokazują, że w Europie stali się przodownikiem w tym totalitarnym projekcie segregowania ludzi i niedopuszczalnej, sprzecznej z Konstytucją dyskryminacji. To jest HAŃBA. Jeszcze nigdy w historii III RP podstawowe prawa obywatelskie nie było tak bezczelnie deptane.

Art. 32 mówi jasno: “1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.
2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.”

Ten apartheid szczepionkowy, jak go nazwał Kazik Staszewski, już ma miejsce w Polsce. Ma miejsce w prywatnych firmach, w urzędach, w policji, w wojsku. W ostatnim czasie dowiedzieliśmy się, że festiwale typu Woodstock będą dostępne tylko dla osób zaszczepionych.
Mało tego. 4 czerwca zostało opublikowane rozporządzenie podpisane przez premiera Morawieckiego, które to rozporządzenie mówi o tym, że dane osób, które nie poddały się szczepieniu przeciwko Covid-19, obejmujące imię, nazwisko, numer PESEL oraz numer telefonu, będą udostępniane z systemu informatycznego Narodowemu Funduszowi Zdrowia. Jest to sytuacja bardzo niepokojąca. Oczywiście ta lista została stworzona po to, żeby namawiać telefonicznie, również marketingowo, ludzi, którzy się do tej pory nie zaszczepili. Program pilotażowy obejmujący dzwonienie do takich osób, został przeprowadzony przez firmę, której współwłaścicielem jest…działacz PiS. Mieliśmy do czynienia z aferą dotyczącą respiratorów, maseczek, a w tej chwili szykuje się kolejna afera.

Wytężona, wielomiesięczna propaganda rządu zaczyna odciskać piętno nie tylko nie relacjach między państwem a obywatelami, ale także na relacjach pomiędzy poszczególnymi ludźmi. Organizacje pośredniczące w sporach pomiędzy pracownikami a pracodawcami donoszą, że obecnie 9/10 zgłoszeń, jakie do nich trafia, to są spory dotyczące tego, czy pracownik chce, czy nie chce się szczepić. W większości wypadków pracodawcy nękają pracowników, za to, że szczepić się nie chcą, ale zdarzają się też przypadki odwrotne, gdzie to pracodawca przekonany do nieszczepienia się, nęka pracowników, którzy postanowili się zaszczepić. W obu wypadkach jest to fatalna praktyka, pokazująca jak bardzo niszcząca jest ta propaganda, którą rząd w stosunku do Polaków stosuje.

Jako #Konfederacja zamierzamy dołożyć starań, aby tę ochronę przeciwko segregacji sanitarnej wzmocnić. Pracujemy obecnie nad projektem ustawy wzmacniającej prawa pracowników do poufności dotyczącej tego, czy są zaszczepieni, czy nie. I do ochrony ich praw ze względu ochrony przed mobbingiem związanym ze statusem zaszczepienia. Niebawem przedstawimy projekt ustawy w Sejmie!