Tak w praktyce wygląda haniebna i łamiąca Konstytucję segregacja sanitarna! - Konfederacja

Tak w praktyce wygląda haniebna i łamiąca Konstytucję segregacja sanitarna!

Tak w praktyce wygląda haniebna i łamiąca Konstytucję segregacja sanitarna!

Tak w praktyce wygląda haniebna i łamiąca Konstytucję segregacja sanitarna!

To wszystko się dzieje w sytuacji, gdy wicepremier Jarosław Gowin przyznał, że… nie ma podstawy prawnej, która pozwala weryfikować, czy dana osoba jest zaszczepiona, czy też nie. Taki był cel rządzących, którzy z jednej strony poparli paszporty covidowe na szczycie UE i wprowadzili je w Polsce, a z drugiej strony za pomocą rozporządzeń wprowadzają limity dla osób niezaszczepionych, czym de facto łamią art. 32 Konstytucji RP: “1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne. 2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.”
Minister Niedzielski wprost przyznał, że teraz od przedsiębiorców wymagają (bezprawnego!) weryfikowania osób pod kątem szczepienia na Covid-19. Niestety coraz więcej zarządców i organizatorów wydarzeń ulega rządzącym i wprowadza segregację sanitarną!

Termy Maltańskie w Poznaniu wprowadziły dodatkowe kasy dla osób zaszczepionych. Jesteś w pełni zaszczepiony? Do poznańskiego parku wodnego Termy Maltańskie wejdziesz osobną i krótszą kolejką. Podobną decyzję podjęły ostatnio też Termy w Tarnowie Podgórnym.
Taką samą drogą segregacji postanowił pójść Aquapark Fala w Łodzi: “Zastosowaliśmy się do obowiązujących rządowych zasad, zgodnie z którymi osoby w pełni zaszczepione w powyższe limity się nie wliczają.” W sieci pojawiły się relacje falowiczów, zgodnie z którymi obsługa wyszukiwała w kolejce osób z kodem QR, zaświadczającym o przyjęciu szczepionki, aby te od razu mogły wejść do obiektu.
Wyjątkowym skandalem jest jednak działanie Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Decyzją władz Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska do praktyk w tym roku akademickim, zostaną dopuszczone tylko osoby, które przedstawią zaświadczenie o zaszczepieniu się co najmniej jedną dawką. Rzeczniczka AGH: “Studenci tego wydziału wcale nie są dyskryminowani. W żadnym miejscu naszych komunikatów nie ma mowy o przymusie czy obowiązku szczepienia. Jest mowa o tym, z jakimi obostrzeniami będą musiały się liczyć osoby niezaszczepione.”

To tylko pojedyncze przykłady, pokazujące co się dzieje w całym kraju, również na koncertach, festiwalach i innych wydarzeniach! Dlatego już jutro w Sejmie o godz. 12:00 przedstawimy bardzo ważny projekt ustawy przeciwko segregacji sanitarnej! Jeszcze nigdy w historii III RP podstawowe prawa obywatelskie nie było tak bezczelnie deptane. Musimy się temu skutecznie przeciwstawić!

Skomentuj