Stało się! - Konfederacja

Stało się!

Stało się!

Stało się! Prezydent Andrzej Duda podpisał unijny #FunduszZadłużenia, który został w parlamencie przegłosowany w sposób jawnie łamiący Konstytucję RP!

Jednym z głównych zadań Prezydenta RP jest stanie na straży prawa, co wyrażone jest w Art. 126 Konstytucji: “Prezydent Rzeczypospolitej czuwa nad przestrzeganiem Konstytucji, stoi na straży suwerenności i bezpieczeństwa państwa oraz nienaruszalności i niepodzielności jego terytorium”
“Fundusz Zadłużenia” został w Sejmie przegłosowany przez PiS, Lewicę, PSL, Polskę2050 Hołowni w sposób bezprawny, łamiący Konstytucję, a konkretnie Art. 90, który mówi o tym, że przekazywanie kompetencji krajowych na rzecz organizacji międzynarodowych może się odbyć tylko poprzez głosowanie większością kwalifikowaną 2/3. Takiej większości podczas głosowania nie było!

Prezydent Duda ratyfikował unijny fundusz, który oddaje polską suwerenność fiskalną poprzez zgodę na nowe unijne podatki i unijny dług publiczny. Do tego zostało to przegłosowane przy złamaniu Konstytucji RP, przez co prezydent sam dopuścił się złamania polskiej konstytucji!
Niespełna miesiąc temu apelowaliśmy do niego, by stał na straży prawa i zawetował fundusz, ale niestety nie posłuchał. Dlatego zgodnie z zapowiedzią #Konfederacja przygotowała wniosek o Trybunał Stanu dla Andrzeja Dudy i będzie zbierać pod nim podpisy w Sejmie, podobnie jak pod wnioskiem o TS dla premiera Morawieckiego, który również dopuścił się złamania Konstytucji w tej sprawie.
Nie może być tolerancji dla łamania prawa, a politycy, szczególnie głowa państwa, muszą stanowić wzór w jego przestrzeganiu!

Skomentuj