Oto jak władza stopniowo niszczy przedsiębiorców! - Konfederacja

Oto jak władza stopniowo niszczy przedsiębiorców!

Punkt 1 to bezprawny lockdown, który z całą mocą uderzył w wiele branż gospodarki. Niektóre z nich, jak branża gastronomiczna, fitness, hotelarska czy rozrywkowa, były trzymane w nielegalnym zamknięciu bez przerwy przez wiele miesięcy! Wiele firm zbankrutowało, całe mnóstwo musiało zawiesić działalność i pożegnać swoich pracowników… Tylko przez ostatni kwartał liczba zawieszonych działalności gospodarczych sięgnęła blisko 50 tysięcy!

Punkt 2 to dziurawe tarcze antykryzysowe, których wyprodukowano całą serię, a mimo to mnóstwo przedsiębiorstw nie otrzymało… ŻADNEJ pomocy! Szczególnie pominięte zostało wiele firm z branży gastronomicznej, fitness czy hotelarskiej, który albo musiały ogłosić upadłość, albo przetrwać i zarazem popaść w długi, albo… skorzystały z kompleksowej pomocy prawnej ze strony Kongresu Polskiego Biznesu, założonego przez naszych liderów Konfederacji, dra Sławomira Mentzena i Marcina Sypniewskiego. Udało się pomóc blisko 1000 różnych przedsiębiorstw w całej Polsce, które otworzyły się wobec bezprawnych obostrzeń i dzięki temu przetrwały ten dramatyczny czas!

Punkt 3 to nękanie otwierających się przedsiębiorców przez rząd za pomocą całego aparatu państwa – policja, sanepid, skarbówka a nawet straż pożarna w skandaliczny sposób nachodziły otwarte lokale i ich właścicieli, wystawiano mandaty w ramach NIELEGALNYCH rozporządzeń władzy i traktowano przedsiębiorców jak przestępców mimo że to oni działali w ramach prawa, a rządzący to prawo ŁAMALI! Od kilku miesięcy całą Polskę zalewa fala sądowych wyroków, które wprost przyznają nam rację – zamykanie firm było niezgodne z konstytucją, podobnie jak zakaz przemieszczania się, czy zakaz zgromadzeń. Jedno wielkie bezprawie!

Punkt 4 to rządowy Nowy Ład, czyli de facto #NowyWał, który po bezprawnym lockdownie, dziurawych tarczach i nękaniu policją i sanepidem przyniesie… największą w historii III RP podwyżkę podatków dla przedsiębiorców! Poprzez odebranie możliwości odliczenia składki zdrowotnej od PIT dojdzie radykalnego wzrostu podatku dochodowego dla działalności gospodarczej z 19% do 28%! Coś takiego, po ostatnich kilkunastu miesiącach, to istny zamach na przedsiębiorców!

A na koniec dodajmy do tego łącznie już 45 podwyżek podatków i opłat, króre rząd PiS wprowadził od początku poprzedniej kadencji Sejmu (w tym kilkanaście od 1 stycznia 2021, w trakcie lockdownu!), trzeci od końca najbardziej skomplikowany system podatkowy wśród państw OECD oraz istny ekspres legislacyjny komplikujący prawo w postaci grubo ponad 100 tysięcy strony nowych aktów prawnych, które weszły w życie od początku rządów PiS!
Musimy obniżyć i uprościć podatki, wprowadzić prawdziwą wolność gospodarczą i uwolnić polską przedsiębiorczość! Już 4 lipca #Konfederacja przystąpi do ofensywy programowej przedstawiając konkretny program reformy systemowej!