NIGDY nie rezygnujmy z naszej wolności i podstawowych praw obywatelskich! - Konfederacja

NIGDY nie rezygnujmy z naszej wolności i podstawowych praw obywatelskich!

NIGDY nie rezygnujmy z naszej wolności i podstawowych praw obywatelskich!

NIGDY nie rezygnujmy z naszej wolności i podstawowych praw obywatelskich!
#NigdyWięcejLockdownu
#NieDlaSegregacji

Od ponad roku mamy do czynienia w Polsce z istną erupcją bezprawia i niesprawiedliwości.
❌ Fale nielegalnych lockdownów, którymi rządzący doprowadzili do bankructwa tysięcy polskich przedsiębiorców i zwolnień pracowników, największej od czasu II wojny światowej liczby zgonów, największej liczby nadmiarowych zgonów w Europie (większość bez związku z Covid-19), zapaści systemu edukacji i socjalizacji dzieci. Łamano podstawowe prawa i swobody obywatelskie nielegalnie wprowadzając zakaz przemieszczania się, czy zakaz zgromadzeń. Wszystko tłumaczono “sytuacją wyjątkową.”

❌ Próba organizacji przez rząd tzw. wyborów kopertowych bez odpowiedniej podstawy prawnej i związane z tym marnotrawstwo dziesiątek milionów złotych pieniędzy Polaków. Władza tłumaczyła to “sytuacją wyjątkową.” NIK wprost stwierdził, że próba przeprowadzenia takich wyborów była nielegalna i premier Morawiecki złamał prawo, wobec którego skierowane zostało przez NIK zawiadomienie do prokuratury ws. popełnienia przestępstwa.

❌ Wprowadzenie w Polsce od 1 czerwca (miesiąc szybciej niż w całej UE) sprzecznych z polską konstytucją tzw. paszportów covidowych, za pomocą których doprowadza się do dyskryminacji obywateli i segregacji sanitarnej. To pogwałcenie podstawowych praw obywatelskich, a konkretnie Art. 32 Konstytucji RP: “1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne. 2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.”
Polska staje się przodownikiem w tym totalitarnym projekcie segregowania ludzi i niedopuszczalnej, sprzecznej z Konstytucją dyskryminacji. Rządzący oczywiście wszystko tłumaczą “sytuacją wyjątkową.”

Ta totalniacka władza po dziś dzień nie potrafi rozstać się z wieloma bezprawnymi obostrzeniami (jak zakaz zgromadzeń spontanicznych) i trzymaniem ludzi w stanie nieustannego ograniczania ich swobód obywatelskich pod pretekstem walki z wirusem. Prędzej czy później oni muszą ponieść za to odpowiedzialność!

Skomentuj