#KONFEDERACJA pracuje dla Was! - Konfederacja

#KONFEDERACJA pracuje dla Was!

#KONFEDERACJA pracuje dla Was! Robimy co w naszej mocy, by walczyć z szalejącą inflacją, covidową propagandą oraz bezprawną i antynaukową segregacją sanitarną. Jaka jest według Was najważniejsza inicjatywa Konfederacji, z którą wyszliśmy w 2021 roku?

✅ Jako jedyne ugrupowanie w Sejmie od początku sprzeciwiamy się polityce bezprawnych lockdownów, które dewastują życie społeczno-gospodarcze. Tylko Konfederacja w marcu 2020r. głosowała w Sejmie przeciwko wprowadzeniu lockdownu w Polsce! Również złożyliśmy do prokuratury zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przez czołowych polityków rządu, m.in. premiera Morawieckiego i ministrów Niedzielskiego i Szumowskiego, w sprawie wprowadzenie nielegalnego lockdownu.

✅ Pomoc prawna dla przedsiębiorców otwierających się w czasie nielegalnego lockdownu
Jako jedyne ugrupowanie prowadziliśmy kompleksową pomoc prawną dla wszystkich przedsiębiorców otwierających swoje biznesy wobec bezprawnych obostrzeń. Akcję uruchomiliśmy ramach Kongresu Polskiego Biznesu, założonego przez liderów Konfederacji – dra Sławomira Mentzena i Marcina Sypniewskiego. Szczegóły tutaj ? otwieramy.kongres.biz
Przedstawiliśmy też w Sejmie obywatelski projekt ustawy #OtwieraMyGospodarkę

✅ Organizacja protestów społecznych przeciwko segregacji sanitarnej
Jesteśmy jedynym ugrupowaniem, które od początku sprzeciwia się nielegalnym lockdwonom oraz bezprawnym i paszportom covidowym i segregacji sanitarnej. Regularnie organizujemy dla Was manifestacje, na które zapraszamy wszystkich, ponad wszelkimi podziałami, którzy nie zgadzają się na odbieranie podstawowych praw obywatelskich pod pretekstem “walki z wirusem”. Niebawem na pewno dojdzie do kolejnych protestów, bo koalicja covidowych zamordystów z PiS, KO, Lewicy, PSL i Polski2050 w Sejmie rozpoczęła forsowanie haniebnej ustawy o segregacji sanitarnej, której procedowanie ma być kontynuowane na posiedzeniu 12 stycznia! Musimy wywierać presję na rząd, by zrezygnował z zamordystycznych pomysłów!

✅ Projekty ustaw #TaniePaliwo i #PrądBezVAT
Pierwszy projekt to seria obniżek podatków na paliwo (na stałe, a nie tymczasowo!), w tym obniżka VAT do 15%, obniżka stawki akcyzy w taki sposób, że przy obecnych cenach jej udział w cenie paliwa wyniesie 10%, obniżka opłaty paliwowej w taki sposób, że przy obecnych cenach jej udział w cenie paliwa wyniesie 1,7%. Efekt? Za benzynę Polacy płaciliby ok. 4zł, a za diesel ok. 4,50 zł!
Drugi projekt to zwolnienie prądu z 23% VAT, co sprawiłoby, że Polacy płaciliby znacznie mniejsze rachunki za energię elektryczną! Przypomnijmy, że od nowego roku wchodzą w życie rekordowe podwyżki rachunków za prąd a także gaz!

✅ Interwencje poselskie w Sanepidzie, policji i Ministerstwie Zdrowia
Aktywnie działaliśmy w obronie polskich przedsiębiorców bezprawnie nękanych przez aparat państwa w czasie nielegalnego lockdownu. Interwencje naszych posłów Konrada Berkowicza, Roberta Winnickiego, Grzegorza Brauna, Jakuba Kuleszy odstraszały urzędników i pomagał przedsiębiorcom unikać kar!
Skoro sanepid i policja są napuszczane przez resort zdrowia, by kontrolować przedsiębiorców, to nasi posłowie Grzegorz Braun i Robert Winnicki przyjechali skontrolować resort zdrowia ?
W ministerstwie domagaliśmy się pokazania podstaw naukowych wobec wprowadzanych obostrzeń (kilka dni po tym jak minister Niedzielski przyznał, że obostrzenia nie działają), przedstawienia dokładnych danych ws. liczby zakażeń i zgonów na Covid-19 u osób zaszczepionych i niezaszczepionych (bo wiemy, że resort zdrowia wciąż manipuluje danymi, wprowadzając Polaków w błąd) oraz pokazania umów związanych z koncernami farmaceutycznymi. Ministerstwo zobowiązane jest udzielić odpowiedzi na piśmie.

✅ Program naprawy Polski po lockdownie #PolskaNaNowo
To pakiet odważnych i zdecydowanych reform z korzyścią dla wszystkich obywateli, które odbudowałyby kluczowe gałęzie funkcjonowania państwa po wielu miesiącach bezprawnych lockdownów. Doprowadźmy realnych reformy systemowych, pozwólmy Polakom żyć, bogacić się i rozwijać się w silnym, sprawiedliwym państwie. Odrzućmy skompromitowane partie systemowe III RP, naprawmy błędy z minionych lat i zbudujmy Polskę na nowo!
Cały program tutaj ➡ konfederacja.pl/polska-na-nowo/

To tylko kilka naszych inicjatyw, których w roku 2021 podjęliśmy całe mnóstwo. Od początku nowego roku ruszamy z kolejnymi pracami i inicjatywami w obronie interesu obywatelskiego! #NaprzódPolsko