Już 15 stanów USA odrzuciło paszporty covidowe i segregację sanitarną! - Konfederacja

Już 15 stanów USA odrzuciło paszporty covidowe i segregację sanitarną!

Już 15 stanów USA odrzuciło paszporty covidowe i segregację sanitarną❗
Najpierw gubernatorzy Teksasu i Florydy, Greg Abbott i Ron DeSantis, wydali dekrety nie zezwalające na przepisy, które wymagałyby od obywateli okazania dowodu szczepienia przeciwko COVID-19 przed otrzymaniem usługi lub produktu. Potem dołączyły do nich Montana, Indiana, Iowa i Wyoming, a dziś są to też Alabama, Arizona, Arkansas, Georgia, Idaho, Północna i Południowa Dakota, Południowa Karolina i Utah.
To stanowcze i jednoznaczne NIE dla segregacji sanitarnej, czego domaga się również nasza #Konfederacja!

Wszystkie te stany są wolne od tzw. paszportów covidowych, czyli przepisów i dokumentów mających na celu uprzywilejowanie zaszczepionych osób i dyskryminację tych, którzy się nie zaszczepili. Nie pozwalają na wprowadzenie przepisów, które wymagałyby legitymowania się dowodem szczepienia, a także takich, które pozwalałyby na wysuwanie przez firmy i podmioty finansowane przez państwo żądań ujawnienia dokumentacji szczepień. Tym samym dbają o swoich mieszkańców, ich wolności osobiste i zabezpieczają prawdziwą dobrowolność szczepień.

Tego samego chcemy w Polsce! Niestety rząd PiS swoimi działaniami (poparcie dla paszportów covidowych i wprowadzanie limitów dla niezaszczepionych) wprowadza segregację sanitarną w Polsce i łamie Konstytucję RP. Dlatego w Sejmie przedstawiliśmy niezwykle ważny projekt ustawy #StopSegregacjiSanitarnej! To projekt, który całkowicie wyklucza paszporty covidowe i jakąkolwiek segregację sanitarną. Nie zezwala na podział na osoby zaszczepione i niezaszczepione.
Z jednej strony stajemy w obronie przedsiębiorców, którzy sprzecznymi z Konstytucją RP rozporządzeniami przymuszani są do nielegalnego weryfikowania stanu medycznego klientów i stosowania wobec nich segregacji sanitarnej.
Z drugiej strony chronimy w ten sposób klientów, zwykłych obywateli, których podstawowe prawa obywatelskie zawarte w Art. 32 Konstytucji będą respektowane i segregacja sanitarna zostanie uniemożliwiona.

To projekt dla WSZYSTKICH Polaków, który ma na celu ochronę podstawowych praw obywatelskich i powstrzymanie haniebnej, dyskryminującej segregacji. Podajcie dalej!