Już 15 stanów USA odrzuciło paszporty covidowe i segregację sanitarną, a w większości stanów nie jest to obowiązkowe! - Konfederacja

Już 15 stanów USA odrzuciło paszporty covidowe i segregację sanitarną, a w większości stanów nie jest to obowiązkowe❗

15 stanów z zakazem paszportów: Alabama, Arizona, Arkansas, Floryda, Georgia, Idaho, Indiana, Iowa, Montana, Północna i Południowa Dakota, Południowa Karolina, Teksas, Utah i Wyoming!
Stany bez obowiązku paszportów: Alaska, Kalifornia, Kolorado, Connecticut, Delaware, Illinois, Kansas, Kentucky, Luizjana, Maine, Maryland, Massachusetts, Michigan, Minnesota, Mississippi, Missouri, Nebraska, Newada, New Hampshire, New Jersey, Nowy Meksyk, Karolina Północna, Ohio, Oklahoma, Oregon, Pensylwania, Rhode Island, Tennessee, Vermont, Wirginia, Waszyngton, Zachodnia Wirginia, Wisconsin.
Paszporty covidowe obowiązkowe są dziś tylko w stanie Nowy Jork oraz na Hawajach!

A wszystko to zaczęło się od gubernatorów Teksasu i Florydy: Greg Abbott i Ron DeSantis wydali dekrety nie zezwalające na przepisy, które wymagałyby od obywateli okazania dowodu szczepienia przeciwko COVID-19 przed otrzymaniem usługi lub produktu. Potem dołączyły do nich Montana, Indiana, Iowa i Wyoming, a dziś już w sumie 15 stanów nie pozwala na paszporty covidowe i segregację sanitarną, a do tego 33 inne nie wprowadziły takiego obowiązku.
To stanowcze i jednoznaczne NIE dla segregacji sanitarnej, czego domaga się również nasza #Konfederacja!

Tego samego chcemy w Polsce, dlatego złożyliśmy już w Sejmie projekt ustawy, który całkowicie wyklucza paszporty covidowe i jakąkolwiek segregację sanitarną. Nie zezwala na podział na osoby zaszczepione i niezaszczepione.
Z jednej strony stajemy w obronie przedsiębiorców, którzy sprzecznymi z Konstytucją RP rozporządzeniami przymuszani są do nielegalnego weryfikowania stanu medycznego klientów i stosowania wobec nich segregacji sanitarnej.
Z drugiej strony chronimy w ten sposób klientów, zwykłych obywateli, których podstawowe prawa obywatelskie zawarte w Art. 32 Konstytucji będą respektowane i segregacja sanitarna zostanie uniemożliwiona.

Oczekujemy pilnego poddania tego projekt pod głosowanie w Sejmie! Trzeba zatrzymać haniebną segregację sanitarną w Polsce!