Koniec aut spalinowych od 2035 roku? Konfederacja: Krytykujemy ideologizowanie gospodarki - Konfederacja

Koniec aut spalinowych od 2035 roku? Konfederacja: Krytykujemy ideologizowanie gospodarki

Komisja Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności PE przyjęła zakaz sprzedaży aut z silnikami spalinowymi od 2035 roku. Producenci samochodów osobowych i dostawczych będą musieli zmniejszyć do 2025 roku średnią emisję spalin w nowych autach o 20 proc., w stosunku do roku 2021. Politycy Konfederacji są całkowcie przeciwni takiej wizji. – Krytykujemy ideologizowanie gospodarki. 

Krytykujemy przede wszystkim ideologizowanie gospodarki. Nie jesteśmy przeciwko samochodom elektryczny, natomiast uważamy, że wolny rynek powinien regulować tę sprawę. (…) Narzucanie takich  sztywnych norm nie zasługuje na poparcie – powiedział poseł Krzysztof Tuduj.

Wszystko za zgodą PiS

Działacze Konfederacji wskazują, że rząd PiS akceptuje wszystkie absurdalne pomysły, które są tworzone w Brukseli, na czele z projektem ,,Fit Fot 55” i zakazem sprzedaży aut spalinowych.

Jesienią ubiegłego  roku w Glasgow na szczycie klimatycznym niektóre kraje podpisały deklarację, że od roku 2035 nastąpi zakaz sprzedaży samochodów spalinowych. W tym niechlubnym gronie znalazła się Polska. Ten projekt to mrzonka. – powiedział Krzysztof Mulawa z Ruchu Narodowego.

,,Warto przypomnieć, że w 2016 roku, Mateusz Morawiecki obiecał, że po 9 latach po polskich drogach powinno jeździć milion samochodów elektrycznych. Pod koniec ubiegłego roku zarejestrowanych samochodów elektrycznych w Polsce było 36 tysięcy.” 

CAŁOŚĆ KONFERENCJI