Przejęcie TVP nielegalne. Tak mówiliśmy od początku - Konfederacja

Przejęcie TVP nielegalne. Tak mówiliśmy od początku

Od początku mówiliśmy, że koalicja Tuska w sposób bezprawny przejmuje TVP (którą również nielegalnie przejęła władza PiS) i teraz sąd to potwierdza!

Przemysław Wipler: “W największym skrócie:
1. Mieliśmy jako Konfederacja od początku rację, wskazując działania rządu ws. mediów publicznych jako nielegalne.
2. Gdyby nie rezygnacja prezesa TVP i zawetowanie ustawy okołobudżetowej przez prezydenta dające pretekst do postawienia TVP w stan nibylikwidacji – nominaci PiS odzyskaliby kontrolę nad TVP.
3. Podobnie będzie z innymi spółkami nielegalnie zrajdowanymi przez ministra Sienkiewicza. A to co się działo w nich (zwłaszcza w TVP) – będzie miało konsekwencje prawne, również karne.
4. Bezprawiem nie naprawi się niepraworządności, tylko zniszczy się jakiekolwiek zręby ładu prawnego w Polsce. Czas na to byśmy zaczęli rozmawiać o rozwiązaniach zamiast się wzajemnie napadać.”

Krzysztof Bosak: “Skoro sąd przyblokował rajd PO na spółki medialne to przypomnijmy jak wygląda nowomowa, którą radykalni prawnicy i publicyści próbowali uzasadniać bezprawie, którego w grudniu dopuścił się rząd Tuska. Specjalnie sobie to notowałem przez ostatni miesiąc:

„czas paradoksów”
„zamach na bezprawie”
„naruszenie niepraworządnego prawa”
„standardy prawa okresu przejściowego”
„działanie bez ustawowej podkładki”
“cel usprawiedliwiony konstytucyjnie”
„poszukiwanie podstawy prawnej”
„pułapka prawniczego formalizmu”
„pułapka konstytucjonalizmu”

To wszystko było maskowanie i usprawiedliwianie naruszenia praworządności!”