Prowadzenie firmy w Polsce - wyzwanie dla odważnych - Konfederacja

Prowadzenie firmy w Polsce – wyzwanie dla odważnych

Prowadzenie firmy w Polsce to nie lada wyzwanie dla odważnych.

Jeden z najbardziej skomplikowanych systemów podatkowych w OECD (28. miejsce w nowym rankingu konkurencyjności systemów podatkowych według Tax Foundation)

Jeden z najbardziej skomplikowanych podatków VAT w OECD (35. miejsce w rankingu Tax Foundation)

Odebranie możliwości odliczenia składki zdrowotnej od podatku do czego doprowadził (anty)Polski Ład premiera Morawieckiego. Jedna z najbardziej kompromitujących reform, z powodu której stanowisko stracił minister finansów Tadeusz Kościński.

Największa w historii podwyżka składek ZUS (wynoszą już 1418 zł + składka zdrowotna)

• Już 47 podwyżek podatków i opłat od początku rządów PiS, co jest rekordem w historii III RP.

Najwyższa inflacja od ponad ćwierć wieku (rekordowe 18,7% w lutym; podatek inflacyjny nieustannie pożera nasze pensje i oszczędności)

Przerost biurokracji i niekontrolowana zmienność prawa. W ciągu 7 lat rządu PiS wyprodukowano ok. 150 tysięcy stron nowego prawa. W analogicznym siedmioletnim okresie w latach 1989-1995 przyjęto ok. 15 tysięcy stron nowego prawa – czyli… 10-krotnie mniej!

Trzeba z tym skończyć i doprowadzić do prawdziwej reformy systemu podatkowego w Polsce, maksymalnego uproszczenia przepisów, wprowadzenia największej w historii obniżki podatków i wolności gospodarczej! Uwolnijmy wielki potencjał Polaków!