Masz starsze auto? Nie wjedziesz do miasta! - Konfederacja

Masz starsze auto? Nie wjedziesz do miasta!

Do ustawy o ograniczeniu niektórych skutków kradzieży tożsamości PiS zrobił “wrzutkę”, która przygotowuje grunt pod upowszechnienie się w Polsce stref wykluczenia dla użytkowników starszych samochodów. Obowiązujące od 22 lipca przepisy zakładają np. możliwość montowania przez gminy urządzeń do automatycznego nadzoru pojazdów wjeżdżających do wyznaczonych stref!
Do centrów miast lub do niektórych miast w ogóle (tak jak do Warszawy po 2026 roku) nie wjadą pojazdy z silnikiem diesla wyprodukowane przed 2010 rokiem i benzynowym wyprodukowane przed 2006 rokiem!
Jest to ewidentne ograniczenie wolności obywatelskich i w dużej mierze różnicowanie ludzi ze względu na status majątkowy. Konfederacja jako jedyna staje w obronie użytkowników samochodów i sprzeciwia się tworzeniu stref komunikacyjnego wykluczenia!