Bunt przedsiębiorców przeciwko segregacji sanitarnej! - Konfederacja

Bunt przedsiębiorców przeciwko segregacji sanitarnej!

W stanie Oregon właściciele biznesów nie zgodzili się na sprawdzanie paszportów covidowych!

Od 18 maja gubernator stanu Oregon, Kate Brown wprowadziła rozwiązanie, według którego przedsiębiorcy mogą zwolnić swoich klientów z wymogu noszenia maseczki, pod warunkiem okazania dowodu szczepienia. Okazało się, że nikt nie skorzystał z tej możliwości. Usługodawcy nie wyobrażają sobie sprawdzania jakichkolwiek informacji dotyczących stanu zdrowia tych, którzy z ich usług korzystają.
“Nie uważam, żeby pytanie prywatnego obywatela o cokolwiek związanego ze zdrowiem należało do kompetencji innego prywatnego obywatela” – powiedział Daniel Bonham, lokalny przedsiębiorca.
Jak dotąd ze wszystkich stanów USA wyłącznie Oregon podjął próbę zmuszenia obywateli do kontrolowania wzajemnie dowodów zaszczepienia.

25 maja 10 krajowych stowarzyszeń branżowych wystosowało list do przedstawicieli administracji prezydenta Bidena, wyrażając silne zaniepokojenie praktykami gubernator stanu Oregon. Podkreśliły w nim, że odpowiedzialność za kontrolowanie statusu szczepienia swoich klientów narusza bezpieczeństwo pracowników i antagonizuje grupy kupujących i sprzedających.

Tak samo powinni zachować się polscy przedsiębiorcy, których rząd już próbuje zmusić do weryfikowania statusu szczepienia u swoich klientów. Minister Niedzielski poinformował, że Polska dołączyła do unijnego programu paszportów covidowych już 1 czerwca! Z różnych miejsc Polski dochodzą do nas wiadomości, że zgodnie z wolą rządzących w wielu wydarzeniach uczestniczyć będą tylko osoby zaszczepione przeciwko Covid-19. To jest ta dobrowolność szczepień?! To jest wprowadzanie niezgodnej z Art. 32 Konstytucji RP segregacji obywateli i dyskryminacji!
Jeszcze nigdy w historii III RP podstawowe prawa obywatelskie nie było tak bezczelnie deptane. Jako #Konfederacja NIGDY się na to nie zgodzimy, nasze protesty nie ustaną!