To dlatego nazywamy ją dyrektywą WYWŁASZCZENIOWĄ! - Konfederacja

To dlatego nazywamy ją dyrektywą WYWŁASZCZENIOWĄ!

To dlatego nazywamy ją dyrektywą WYWŁASZCZENIOWĄ!

Dyrektywa o charakterystyce energetycznej budynków UE została przegłosowana i zobaczcie na co pozwolili m.in. europosłowie z Lewicy, KO, PSL i Polski2050, którzy w Brukseli głosowali za lub wstrzymali się od głosu!

To dlatego nazywamy ją dyrektywą WYWŁASZCZENIOWĄ – bo doprowadzi do ruiny finansowej miliony Polaków, których nie będzie stać na kosztowne remonty swoich domów, by osiągać fantazje klimatycznych wariatów o ograniczaniu emisyjności budynków, w tym zakazu pieców na paliwa kopalne!

Przypomnijmy, że kotły gazowe to najpopularniejszy sposób ogrzewania w Polsce – korzysta z nich 4,8 mln mieszkań! Jeśli chodzi o remonty klimatyczne to UE chce zaklasyfikować każdy budynek do odpowiedniej klasy energetycznej, a te z “najniższych poziomów” będą musiały zostać wyremontowane za ogromne pieniądze. W przeciwnym razie dojdzie do zakazu rozporządzania swoją własnością, bo nie będzie można niewyremontowanej klimatycznie nieruchomości sprzedać, ani wynająć.

Natomiast obowiązek instalacji fotowoltaiki staje się wizją katastroficzną w obliczu tego, jakie “rachunki grozy” dziś dostają Polacy, którzy zainwestowali w tę formę rzekomo taniej energii. Niektórzy muszą brać pożyczki, by spłacić rachunki idące w tysiące złotych, chociaż jeszcze parę lat temu zapewniano ich, że inwestują w oszczędność. Nie wspominając już o pożarach, z których fotowoltaika na dachach niejako słynie.

To wszystko czeka nas w najbliższych latach WYŁĄCZNIE w kontekście energii i ogrzewania. Pamiętajcie, że poza tym zostaje przecież jeszcze delegalizacja samochodów, a także orwellowskie pomysły powszechnego nadzoru rodem z Chin, jak paszporty węglowe liczące naszą “osobistą emisję CO2”.

Skomentuj