Rolnicy w całej Polsce protestują! - Konfederacja

Rolnicy w całej Polsce protestują!

Protesty rolników w całej Polsce przeciwko polityce klimatycznej UE i zalewaniu Polski produktami rolno-spożywczymi z Ukrainy!
Konfederacja staje w obronie rolników i bierze udział w protestach!

Dzisiejszy strajk ostrzegawczy obejmuje ponad 250 miejscowości w całej Polsce, liczymy, że protesty te zmotywują polski rząd do działania na rzecz obrony interesów rolniczych kraju. Apelujemy do polskich władz, w tym do premiera Donalda Tuska, aby negocjować realne wyłączenie Polski z propozycji przedłużenia bezcłowego handlu między UE a Ukrainą. Obecne propozycje są po prostu oszustwem wobec rolników, bo pod pozorem wprowadzenia limitów Komisja Europejska po prostu chce utrzymać obecny status quo!

Konfederacja stoi u boku polskich rolników, wspierając ich postulaty i domagając się uczciwych rozwiązań! Dbajmy o polskie rolnictwo, polską żywność i dobro konsumentów!