Gdy Lewica traci kolejnych parlamentarzystów i dochodzi tam do rozłamu, gdy KO udowadnia, że nie ma żadnej recepty na rozwiązywanie problemów w Polsce, a Polska2050 jest tylko jej klonem, my pokazujemy do czego prowadzi polityka PiS i przedstawiamy konkretne rozwiązania w obronie interesu obywateli! - Konfederacja

Skok na pieniądze Polaków i zadłużanie państwa w wykonaniu rządu przejdą do historii.

❌ Rządzący zadłużają nas na potęgę w tajemnicy przed obywatelami! Oficjalny deficyt na 2022 rok ma wynieść ponad 30 miliardów złotych, ale zadłużenie, generowane przez rząd poza budżetem, wyniesie 347 MILIARDÓW ZŁOTYCH! Tak się niszczy finanse państwa i zadłuża kolejne pokolenia.
❌ Mamy właśnie największy wzrost cen od 21 lat (inflacja 7,8% jest najwyższa od grudnia2000 roku!)
❌ Władza wprowadziła już 47 podwyżek podatków i opłat, od nowego roku wchodzi #NowyWał rządu a wraz z nim brak możliwości odliczenia składki zdrowotnej od PIT, co doprowadzi do historycznej podwyżki podatków i uderzenia w klasę średnią!
❌ Od nowego roku w obywateli uderzy nie tylko “Nowy Wał”, ale również kolejna podwyżka akcyzy na alkohol i wyroby tytoniowe oraz podwyżka składki ZUS!

Jako #Konfederacja mamy zupełnie inną wizję polityki! Z tym opresyjnym systemem wreszcie trzeba skończyć. Potrzebne są bardzo silne impulsy: proste i niskie podatki, wolność gospodarcza, redukcja biurokracji. Proponujemy największą w historii obniżkę podatków, uproszczenie przepisów i głęboką deregulację, tych wszystkich obciążeń musi być mniej! Konfederacja jako jedyne ugrupowanie staje w obronie polskich przedsiębiorców, ale także pracowników – nasze propozycje to prawdziwa tarcza dla gospodarki!
✅ Kwota wolną od podatku jako 12-krotność pensji minimalnej (ponad 31 tys. zł), by wszyscy Polacy zarabiali więcej!
✅ Dobrowolny ZUS, dzięki któremu polscy przedsiębiorcy nie będę zmuszani płacić bardzo wysokich, comiesięcznych składek na ZUS!
✅ 0% VAT na podstawowe artykuły żywnościowe (jeden z największych w UE wzrostów inflacji sprawia, że szczególnie ceny żywności bardzo rosną i uderzają w kieszenie obywateli, musimy się temu sprzeciwić i pomóc Polakom!)
✅ #TaniePaliwo, czyli nasz projekt kompleksowej obniżki opodatkowania cen paliw, który sprawi, że za benzynę płacilibyśmy na stacjach ok. 4 zł za litr a za diesel ok. 4,50 zł!
✅ #PrądBezVAT, czyli nasz projekt zwolnienia cen energii elektrycznej z podatku VAT 23%!
✅ Likwidacja 15 podatków jedną ustawą
➡ Podatek od czynności cywilnoprawnych
➡ Podatek cukrowy (w cenie żywności)
➡ Opłata zapasowa (w cenie paliwa)
➡ Opłata emisyjna (w cenie paliwa)
➡ Opłata mocowa (w cenie prądu)
➡ Opłata przejściowa (w cenie prądu)
➡ Opłata reprograficzna (w cenie elektroniki)
➡ Opłata wodna (w cenie wody)
➡ Opłata wpisowa i roczna w rejestrze BDO (obowiązkowe dla przedsiębiorców)
➡ Opłata za korzystanie ze środowiska (w cenie wywozu odpadów)
➡ Podatek od środków transportowych
➡ Opłata targowa
➡ Opłata uzdrowiskowa
➡ Opłata miejscowa
➡ Podatek od psa
✅ “Pakiet Polskiego Przedsiębiorcy” autorstwa dra Sławomira Mentzena, dzięki któremu usunęlibyśmy całą masę zbędnych i szkodliwych przepisów i wreszcie uwolnili polską przedsiębiorczość! W pakiecie między innymi:
➡ Ustawa Wilka
Nawiązująca do Ustawy Wilczka nowa ordynacja gospodarcza regulująca stosunki pomiędzy państwem a przedsiębiorcami w sposób gwarantujący swobodę prowadzenia działalności gospodarczej.
➡ Ustawa o drobnym handlu
Znaczące ułatwienie prowadzenia drobnej działalności handlowej. Ustawa znosi kary za handel uliczny i zwiększa limity działalności nierejestrowanej.
➡ Podniesienie limitu VAT
Podniesienie limitu, po przekroczeniu którego przedsiębiorca musi zarejestrować się na VAT, do 400 000 zł, czyli poziomu zbliżonego do tego który obowiązuje w Wielkiej Brytanii. Konieczność rozliczania podatku VAT generuje najwięcej kosztów księgowych dla drobnych przedsiębiorców.