❌UE wprowadza restrykcyjną politykę klimatyczną. - Konfederacja

❌UE wprowadza restrykcyjną politykę klimatyczną.

❌UE wprowadza restrykcyjną politykę klimatyczną.

❌UE wprowadza restrykcyjną politykę klimatyczną.
❌W maju ceny praw do emisji CO2 zbliżyły się pułapu 50 euro za tonę!
❌Opłata mocowa to dla gospodarstw domowych 10% droższy prąd.

A dziś dowiadujemy się, że polityka zagraniczna polskiego rządu ponosi kolejną klęskę – mimo zapewnień premiera, że Czechy wycofają skargę do TSUE, w której domagają się zamknięcia kopalni Turów i sprawa zostanie załatwiona, rząd czeski jeszcze zaostrza stanowiska i żąda od Polski… 5 milionów euro za każdy dzień działania polskiej kopalni! Przypominamy, że kopalnia Turów odpowiada za ok. 8% energii w Polsce!

Polski sektor energetyczny wymaga przemodelowania. Polska energetyka w 80% oparta jest na węglu co oznacza, że błyskawiczne przestawienie energetyki na bezemisyjną będzie zabójcze dla polskiej gospodarki. Jeśli nie zbudujemy stabilnych źródeł zasilania w miejsce węgla zagrożenie spadku konkurencyjności i stabilności dostaw energii będzie narastało. Wystarczy przypomnieć zdarzenia z ostatnich tygodni: próbę zamknięcia kopalni i elektrowni Turów, czy awarię elektrowni w Bełchatowie.

Co powinien zrobić rząd? Przede wszystkim wypowiedzieć pakiet energetyczno-klimatyczny, Europejski Zielony Ład i pójść własną drogą transformacji energetycznej❗️

Skomentuj