Tego w #TVPiS nie zobaczycie! - Konfederacja

Tego w #TVPiS nie zobaczycie!

Tego w #TVPiS nie zobaczycie!

Tego w #TVPiS nie zobaczycie❗
Tak PiS-owska drożyzna uderza w portfele Polaków!
W całym minionym roku zanotowaliśmy największy wzrost cen w całej Unii Europejskiej, teraz inflacja napędzana przez rządzących idzie za ciosem!

Najnowsze dane GUS pozwalają pokazać jak wzrosły ceny produktów przez ostatni rok (maj 2020 vs. maj 2021) – paliwa o 33 proc., wywóz śmieci podrożał o 26,5 proc., mięso drobiowe podrożało o 18,5 proc., energia elektryczna o 9,5 proc., wody mineralne o 7,7 proc., wieprzowina 6,3 proc., pieczywo 5,7 proc., … Szalejąca drożyna uderza w portfele Polaków, coraz więcej płacimy za zakupy i usługi!

Inflacja uderza przede wszystkim w osoby mniej zamożne, jest ukrytym sposobem na okradanie ludzi. Jak powiedział Milton Friedman: “Inflacja jest tą formą podatku, którą można nałożyć bez ustawy.”
To efekt socjalistycznej polityki rządu, kolejnych podwyżek podatków, takich jak podatek cukrowy, handlowy, opłata mocowa, czy “małpkowa”. Niestety #NowyWał rządu doprowadzi do największej w historii III RP podwyżki podatków dla przedsiębiorców, co przełoży się na dalszy wzrost cen towarów i usług. Jakby tego było mało wejść ma również opłata reprograficzna, czyli podatek od sprzętu elektronicznego, który również dodatkowo podniesie ceny elektroniki.
Dlatego w obliczu kryzysu gospodarczego musimy pilnie obniżyć podatki!

W jaki sposób rząd sprytnie drenuje kieszenie obywateli i zdobywa potrzebne mu pieniądze? Dodruk pieniądza, którego podaż w tym roku wzrosła o 12 proc. oraz coraz większy impuls fiskalny (kolejne zasiłki socjalne, różne “plusy”) dodatkowo rozkręca inflację, która urosła do najwyższego poziomu od lat, przez co w szalonym tempie drożeją wszystkie produkty. Jednoczenie rząd utrzymuje podatek VAT na poziomie aż 23% i do kasy państwa trafia coraz więcej pieniędzy. Już wiecie czemu rząd PiS tak broni się przed obiecaną obniżką podatku VAT i utrzymał stawkę 23%, którą wprowadziła PO.
Inflacja zwiększa kwoty jakie rząd uzyskuje z podatków pośrednich (VAT i akcyzy) – zwiększa się bowiem podstawa opodatkowania tymi podatkami. Efekt jest taki, że rząd otrzymuje w ciągu roku dodatkowe fundusze bez konieczności wprowadzania nowych podatków. Działanie trudne do zauważenia dla wielu obywateli, podajcie dalej!

Skomentuj