Te podatki wrosną w 2024 roku aż o 15%! - Konfederacja

Te podatki wrosną w 2024 roku aż o 15%!

Największa podwyżka podatków lokalnych od ćwierć wieku!

W 2024 roku stawki maksymalne podatku od nieruchomości, podatku od autobusów i ciężarówek oraz opłat lokalnych wzrosną aż o 15%! To największy wzrost opłat od ponad 25 lat. Oto efekt rekordowej inflacji, nakręconej przez rząd rozdawnictwem i dodrukiem pieniądza.

Od nowego roku w górę pójdzie podatek od gruntów, mieszkań, domów, garaży, nieruchomości firmowych. Najwięcej kosztów poniosą transportowcy, którzy zapłacą za samochód ciężarowy do 5,5 t ponad 1000 złotych podatku, za cięższe odpowiednio więcej. Wzrosną także opłaty: targowa, uzdrowiskowa, miejscowa, reklamowa czy od psów.

Za nieodpowiedzialną politykę gospodarczą rządu PiS i Suwerennej Polski przy wsparciu pseudo-opozycji zapłacą wszyscy Polacy. Nie dość, że obywatele ponoszą olbrzymie koszty efektów tej polityki – wzrostu cen żywności, energii elektrycznej, paliwa czy kredytów – to od 2024 roku dodatkowo zapłacą za inflację więcej w kilkunastu podatkach i opłatach! Konfederacja jest jedyną zdroworozsądkową siłą polityczną, która ostrzegała przed konsekwencjami tej nieodpowiedzialnej polityki!