Krzysztof Bosak – wicemarszałek Sejmu
W Nadarzynie pod Warszawą w Ptak Warsaw Expo trwa Warsaw Security & Defence Expo 2026. To duże wydarzenie targowo-kongresowe obejmujące zagadnienia związaną z bezpieczeństwem, obronnością, systemami bezzałogowymi, ratownictwem czy także cywilnym i legalnym rynkiem broni. Temat zdecydowanie na czasie.
Rozmawiamy z wystawcami, którzy prezentują swoje topowe produkty i rozwiązania, często jeszcze prototypy lub w fazie wdrażania, które dopiero pojawią się na rynku.
Takie wydarzenia pozwalają zobaczyć, w jakim kierunku rozwija się dziś sektor bezpieczeństwa i obronności oraz jakie rozwiązania powstają także w polskich firmach. Obecna sytuacja międzynarodowa pokazuje, że Polska musi zbudować własne zdolności w zakresie bezpieczeństwa i obronności oraz rozwijać krajowe technologie i kompetencje w tych obszarach.
Krótki zapis tego, co można było zobaczyć dziś w Nadarzynie. Nowoczesny sprzęt, innowacyjne rozwiązania i konstrukcje rozwijane dla bezpieczeństwa. pic.twitter.com/zIjcc3xb6f
— Krzysztof Bosak 🇵🇱 (@krzysztofbosak) March 4, 2026
