Słuszna decyzja Prezydenta ws. odebrania orderu Zełenskiemu. Komentarze polityków Konfederacji

Grzegorz Płaczek – przewodniczący Klubu Poselskiego Konfederacji

Pamiętam moment, gdy wysyłałem apel do Pałacu Prezydenckiego. Stało się. DZIŚ [19 czerwca 2026 r.] prezydent Polski, Pan Karol Nawrocki zdecydował o odebraniu prezydentowi Ukrainy Orderu Orła Białego – najwyższego polskiego odznaczenia państwowego, którego Pan Wołodymyr Zełenski nigdy nie powinien był dostać. Tak się tworzy historię.

Sławomir Mentzen

Prezydent Karol Nawrocki w końcu zabrał Order Orła Białego Zełeńskiemu!

Brawo Panie Prezydencie!

Szkoda, że tak późno 😉

Witold Tumanowicz – wiceprzewodniczący Klubu Poselskiego Konfederacji

Panie prezydencie! Bardzo dobra decyzja o odebraniu orderu Wołodymyrowi Zełenskiemu!

Nie możemy udawać, że deszcz pada gdy prezydent Ukrainy pluje na pamięć o pomordowanych Polakach przez bandytów z UPA.

Tomasz Grabarczyk – łódzki działacz Konfederacji

Prezydent Karol Nawrocki podjął słuszną decyzję o odebraniu Orderu Orła Białego Wołodymyrowi Zełenskiemu. Kult banderowskich zbrodniarzy jest działaniem antypolskim i wymaga bezwzględnego potępienia ze strony każdego przyzwoitego Polaka.

Szkoda, że ten order w ogóle został nadany przez prezydenta Andrzeja Dudę. Ukraina odwołuje się do spuścizny UPA, Bandery i Szuchewycza od wielu lat i przez ten czas zarówno rząd PiS, jak i rząd Platformy, udawał, że tego problemu nie ma. Na szczęście Polacy widzą co się dzieje i domagają się stanowczych działań wobec banderowskich władz Ukrainy.

Wielkie brawa dla przewodniczącego Klubu Poselskiego Konfederacji Grzegorza Płaczka, który jako pierwszy zaapelował do Prezydenta o odebranie Orderu Orła Białego Zełenskiemu.

Krzysztof Rzońca – sekretarz Konfederacji

Decyzja Prezydenta Nawrockiego jest słuszna, ale zdecydowanie spóźniona.

Ogłoszona akurat dziś, jest niestety kołem ratunkowym dla skompromitowanego Trzaskowskiego, który po dzisiejszym dniu powinien wycofać się z polityki, gdyby miał choć odrobinę honoru!