Program merytorycznej alternatywy dla Polski

Po stronie Polski

#PoStroniePolski

Program merytorycznej alternatywy dla Polski

Rok 2020 zapisał się w historii jako rok światowej epidemii, zerwania globalnych łańcuchów dostaw i międzynarodowej fali totalitarnych praktyk segregacyjnych. Rok 2022 przyniósł pierwszą od 80 lat wojnę w naszym regionie. Za tymi wydarzeniami podąża widmo kontynentalnego kryzysu energetycznego. Na naszych oczach skończyła się epoka oczywistego wzrostu gospodarczego, pokoju w Europie i łatwej polityki. 

Oszołomieni tymi wydarzeniami politycy obozu rządzącego zawiedli na całej linii. Segregacja sanitarna i paraliż ochrony zdrowia pogorszyły skutki epidemii, zamiast jej przeciwdziałać. Masowy dodruk pieniądza i niepohamowane zadłużanie państwa doprowadziły do wysokiej inflacji. Samobójcze decyzje o przyjęciu unijnej polityki klimatycznej i Krajowego Planu Odbudowy uczyniły Polskę praktycznie bezbronną wobec kryzysu energetycznego. Rząd PiS nie potrafił przygotować Polski na trudne czasy, a rozwiązania proponowane przez totalną opozycję byłyby jeszcze gorsze. 

Polska potrzebuje nowego przywództwa, gotowego na zmierzenie się z wyzwaniami trudnych czasów. Polacy zasługują na liderów politycznych, którzy dzisiejsze wyzwania przewidywali już wiele lat temu i wskazywali sposoby przygotowania się na nie. Jako Konfederacja nie stoimy po stronie żadnego mocarstwa, wielkich korporacji ani szalonych ideologii. Stoimy po stronie Polski!

Program 2022: Po stronie Polski

work

Twórz z nami historię!

dołącz do społeczności Konfederacji

work