Marek Tucholski – startuje do Parlamentu Europejskiego z 2. miejsca na mazowieckiej liście Konfederacji – na serwisie X.
Mariusz Łubiński, prezes spółki Admus oszacował, że koszt remontu klimatycznego mieszkania we wspólnocie mieszkaniowej liczącej 300 lokali to 13 tys. złotych na lokal nie wliczając kosztów termomodernizacji i wymiany okien. Jego zdaniem opłaty na fundusz remontowy wzrosną w najbliższych latach o 300%, aby sprostać wymaganiom stawianym przez Unię Europejską.
Najbardziej poszkodowani będą emeryci, którzy już teraz często zalegają z opłatami za media. Dodatkowo, o czym sam też wcześniej informowałem, nie będzie możliwe zainstalowanie w starszych kamienicach zwłaszcza w centrach miast pomp ciepła, fotowoltaiki czy stanowisk do ładowania samochodów elektrycznych.
Powyższe fakty stoją w kontrze do tych komentarzy, które próbują przekonać, że nie grożą nam w związku z implementacją dyrektywy EPBD żadne wywłaszczenia. W tej sytuacji przepisy dyrektywy musiałyby być martwe, na co nie pozwoli Bruksela. Ewentualnie państwo musiałoby wziąć na siebie całość lub większość kosztów związanych z modernizacją budynków, ale nie ma na to pieniędzy. Zwłaszcza w perspektywie wydatków na transformację energetyczną idących w biliony złotych i wzrost kosztów wydatków na zbrojenia.
Każde bliższe przyjrzenie się tej transformacji energetycznej, jaką forsuje Bruksela, prowadzi do wniosku, że to jest utopia, której próba realizacji oznacza katastrofę społeczną i ekonomiczną.
Mariusz Łubiński, prezes spółki Admus oszacował, że koszt remontu klimatycznego mieszkania we wspólnocie mieszkaniowej liczącej 300 lokali to 13 tys. złotych na lokal nie wliczając kosztów termomodernizacji i wymiany okien.
— Marek Tucholski 🇵🇱 (@tucholski_marek) May 20, 2024
Jego zdaniem opłaty na fundusz remontowy wzrosną w… pic.twitter.com/3tOoULMuOO