Premier Tusk zapowiedział, że część pożyczki 44 miliardów euro, jaką bierzemy w ramach unijnego programu SAFE, będziemy wydawać… razem z Ukrainą!

Wydawać te pieniądze będziemy wspólnie z Ukrainą, ale spłacać to zadłużenie sami. Dobry deal?

Jednocześnie Zełenski ogłosił wczoraj ważną decyzję – Ukraina uruchamia w krajach bałtyckich i nordyckich centra eksportowe swojej technologii w Europie. Chodzi tu przede wszystkim o drony bojowe. Zełenski wspomniał, gdzie drony będą produkowane – Niemcy i Wielka Brytania. Jak na dłoni widzimy, jak fatalną pozycję międzynarodową ma polski rząd i jak fatalnie jesteśmy traktowani przez Kijów. Nie ma słowa o eksporcie technologii do Polski i nie ma słowa o produkcji dronów w Polsce.

Dość polityki na kolanach! Dość uległości wobec Ukrainy! Dość dbania o interesy obcych! Nie chcemy w rządzie „sług narodu ukraińskiego”!