Piotr Bartosz – krakowski działacz Konfederacji
Aleksander Miszalski przez lata mieszał politykę z biznesem. Jego firmy hotelowe i hostele (w Polsce, Austrii i na Słowacji) zgarnęły ponad 11 mln zł pomocy publicznej w latach 2019-2022, w tym prawie 5 mln w szczycie pandemii. A on sam z mównicy sejmowej lobbował za większymi dotacjami dla turystyki, bonem turystycznym i ulgami dla spółek komandytowych (w których siedział jako wspólnik). Krytykował rząd za “nieefektywną pomoc”, ale sam z niej korzystał pełną garścią!
Aleksander Miszalski przez lata mieszał politykę z biznesem – jego firmy hotelowe i hostele (w Polsce, Austrii i na Słowacji) zgarnęły ponad 11 mln zł pomocy publicznej w latach 2019-2022, w tym prawie 5 mln w szczycie pandemii. A on sam z mównicy sejmowej lobbował za większymi… pic.twitter.com/tku4CSooZw
— Piotr Bartosz (@piotr_bartosz) February 22, 2026
Przed wyborami szybko przepisał udziały na brata i żonę, ale to nie zmienia faktu, że jego sieć hosteli w Krakowie przyciąga hałaśliwych turystów (głównie Brytyjczyków na imprezowych weekendach), którzy uprzykrzają życie mieszkańcom.
Kraków zasługuje na uczciwego prezydenta, a nie na kogoś, kto traktuje mieszkańców jak starców z demencją bo czy innym jak nie takim traktowaniem jest udział w proteście przeciwko budowie hotelu na Kazimierzu.
