Konfederacja będzie głosować za odwołaniem Zbigniewa Ziobry.

13 December 2022
Posted in Aktualności
13 December 2022 tgrabarczyk

Konfederacja zagłosuje za odwołaniem Zbigniewa Ziobry z funkcji Ministra Sprawiedliwości – taki komunikat wydali dzisiaj politycy tej formacji na konferencji prasowej w Sejmie. Ich zdaniem Zbigniew Ziobro jest fatalnym ministrem, który nie powinien więcej zasiadać w rządzie. 

„Jako Konfederacja będziemy w całości, w pełnym komplecie na głosowaniach i w całości zagłosujemy za odwołaniem. Powodów za odwołaniem ministra Ziobry, podobnie jak powodów za odwołaniem chyba każdego ministra w rządzie Zjednoczonej Prawicy jest całe mnóstwo.” – powiedział przewodniczący Koła Poselskiego Konfederacji, Jakub Kulesza.

Konfederaci zarzucają Zbigniewowi Ziobrze pomoc w przyspieszeniu prac nad ustawą o Krajowym Planie Odbudowy, która ich zdaniem przeszła przez polski sejm w skandalicznie szybki i nieprecyzyjny sposób. Politycy uważają również, że polski wymiar sprawiedliwości, za którego odpowiada Ziobro, działa fatalnie, postępowania są przewlekłe, a zwykły obywatel nie może liczyć na uczciwość sędziów.

Politycy Konfederacji wspomnieli również o projekcie ustaw, który został przez nich zaprezentowany na samym początku bieżącej kadencji. Chodzi o ustawę dekomunizującą polski wymiar sprawiedliwości. Według jej założeń osoby współpracujące z aparatem bezpieczeństwa PRL nie mogłyby zasiadać w Trybunale Konstytucyjny, Naczelnym Sądzie Administracyjnym, Sądzie Najwyższym czy Trybunale Stanu. Ustawa w dalszym ciągu nie doczekała się poparcia innych ugrupowań.