Konfederacja w obronie Radia Maryja: Polskie prawo zakazuje cenzury prewencyjnej - Konfederacja

Facebook zablokował profil stacji Radio Maryja na kilka godzin przed 31 urodzinami radia. Po dwóch dniach został on odblokowany. “Chociaż zakazu już nie ma, to jest to absolutny skandal, że taka sytuacja miała miejsce.” – mówią politycy Konfederacji, którzy sami zablokowany profil przez medialnego giganta mają od prawie roku.

“Chociaż zakazu już nie ma, to jest to absolutny skandal, że taka sytuacja miała miejsce.” – powiedział poseł Michał Urbaniak. “Polskie prawo zakazuje cenzury prewencyjnej, a z tym mamy do czynienia, jeśli blokuje się profil stacji radiowej, czy partii parlamentarnej.”

Urbaniak zapowiedział posiedzenie zespołu parlamentarnego ds. debaty publicznej, który zainicjowała Konfederacja. Sam zapowiedział, że jako członek Komisji Kultury, będzie ten temat podnosił.