Konfederacja interweniuje w warszawskim ratuszu w sprawie ograniczenia prędkości do 30 km/h - Konfederacja

Władze Warszawy planują wprowadzić ograniczenie prędkości do 30 km/h (program Tempo30). Strefa ma obejmować 90% terenów miasta i 65% dróg. Poseł Dobromir Sośnierz zorganizował w tej sprawie interwencję poselską w warszawskim ratuszu.

“Jest to pomysł całkowicie absurdalny. Doświadczenia z mojego miasta, z Katowic, pokazują, że ta strefa działa tylko w teorii” – powiedział poseł Sośnierz. “To jest ideologiczna wojna z kierowcami!”

W interPelacji poselskiej konfederaci zadają do Rafała Trzaskowskiego takie pytania:

• Dlaczego plan wprowadzenia strefy Tempo30 nie został przedstawiony pod konsultacje z mieszkańcami? Przeprowadzono jedynie konsultacje odnośnie kształtu stref Tempo30?

• Jakie będą koszty takiej rewolucji komunikacyjnej?

• Czy ratusz bazuje na jakichś statystykach dot wypadków? Dlaczego nie przedstawia ich w konsultacjach?

• Dlaczego ograniczeń prędkości nie wprowadza się z uwzględnieniem lokalnych warunków, tylko z góry zakłada się wprowadzenie stref Tempo30?

• Kto będzie odpowiadał jeżeli wprowadzenie ograniczników na ulicach stref spowoduje utrudnienia dla służb? Takie przypadki w Warszawie już się zdarzały?