Prostackie zachowanie Małgorzaty Gosiewskiej! Konfederacja składa wniosek o pozbawienie jej funkcji wicemarszałka sejmu - Konfederacja

W środę podczas posiedzenia sejmu doszło do ostrej reakcji wicemarszałek Małgorzaty Gosiewskiej na wystąpienie posła Grzegorza Brauna. Polityk Konfederacji zabierał głos w debacie nad zadłużeniem państwa, ale wicemarszałek wyłączyła mu mikrofon, nie pozwalając dokończyć wypowiedzi. Na reakcję posła zareagowała ostrymi słowami. Politycy Konfederacji poinformowali, że składają wniosek o pozbawienie Małgorzaty Gosiewskiej stanowiska wicemarszałka.

“Jest to sytuacja wobec, której nie można przejść obojętnie. To sytuacja, która potwierdza zachowanie wicemarszałek i to, jakie wprowadzana do polskiego parlamentaryzmu.” – powiedział dyrektor biura prasowego, Tomasz Grabarczyk. “Apelujemy do wyborców, do dziennikarzy, do całej opinii publicznej, by sami wyciągali wnioski, by widzieli w jaki sposób poziom debaty parlamentarnej jest zaniżany przez takie prostackie zachowania.”

Wniosek o pozbawienie funkcji wicemarszałka sejmu

Robert Winnicki przedstawił wniosek Koła Poselskiego Konfederacja o pozbawienie funkcji wicemarszałka sejmu Małgorzaty Gosiewskiej. “Liczymy na to, że w tym sejmie znajdzie się większość, żeby prostackie zachowania pani marszałek ukrócić poprzez jej odwołanie.”

Wniosek o pozbawienie stanowiska wicemarszałka sejmu składa 15 posłów, dlatego Konfederacja potrzebować będzie jeszcze trzech podpisów.