PiS chce chronić ustawą samorządowców, którzy w 2020 roku przekazali Poczcie Polskiej dane wyborców. Konfederacja: To Bezczelność Plus - Konfederacja

W czwartek do sejmu wpłynął kolejny projekt ustawy o legalności działań organów gminy w kontekście wyborów prezydenckich w 2020 roku. Chodzi o ochronę samorządowców, którzy przekazali Poczcie Polskiej spisy wyborców na wybory kopertowe, które ostatecznie się nie odbyły. Konfederacja mówi, że Bezkarność Plus powraca.

„To ustawa Bezczelność Plus. Bezczelność PiS-owskich urzędników, którzy wiedzą, że zostaną odsunięcie od władzy i chcą sobie zagwarantować bezkarność za przewinienia w czasie epidemii.” – powiedział Jakub Kalus.

„Dla Polaków kary za maseczki i obostrzenia sanitarne. Tylko w zeszłym roku w zaledwie kwartał od sierpnia do listopada wystawiono 116 tys. mandatów za łamanie obostrzeń. Dlaczego urzędnicy PiS nie mają odpowiadać za swojej nadużycia?” – mówią konfederaci.