Interwencja Konfederacji w Ministerstwie Aktywów Państwowych: Zbliża się najtrudniejsza zima od lat - Konfederacja

Politycy Konfederacji przeprowadzili interwencję poselską w Ministerstwie Aktywów Państwowych w sprawie sytuacji na rynku węgla. Przygotowali kilkanaście pytań do resortu, na które mają otrzymać odpowiedź w przeciągu dwóch tygodni. Politycy uważają, że rząd nie przygotował Polaków na zimę. “Te marznące polskie rodziny to bezpośredni efekt działania Morawieckiego, Sasina i całej tej bandy.”

“Zbliża się najtrudniejsza zima od lat, dlatego, że politycznymi decyzjami zostaliśmy jako naród bardzo ograniczeni, a państwo nie zapewniło nam niczego, żebyśmy mogli bezpiecznie przejść przez ten zimowy okres.” – stwierdził Artur Dziambor.
Konfederaci przygotowali 16 pytań do resortu aktywów państwowych. Ministerstwo ma dwa tygodnie na to, by odpowiedzieć na pytania posłów.
“To co zrobiono w marcu tego roku, kiedy rząd bez żadnych wyliczyć, przygotowania, przed całą UE, wprowadził embargo na rosyjski węgiel, to jest zbrodnia. Te marznące polskie rodziny to bezpośredni efekt działania Morawieckiego, Sasina i całej tej bandy.” – powiedział Robert Winnicki. przypominając, że tylko Konfederacja nie poparła embarga na rosyjski węgiel.