Konfederacja przeciwko zamykaniu kopalń! Głos zabrała kandydata na urząd prezydenta Rudy Śląskiej - Konfederacja

W Sejmie odbyła się dziś konferencja Konfederacji z udziałem Bożeny Modzelewskiej, kandydatki tego ugrupowania na prezydenta Rudy Śląskiej. Politycy skupili się na kwestii wygaszania polskiego górnictwa. Bożena Modzelewska uznaje ten temat za jeden z najistotniejszych w trakcie trwającej kampanii i otwarcie sprzeciwia się likwidacji kopalń w swoim regionie.

„To co się dzieje dzisiaj w górnictwie to jest efekt nie ostatnich lat, miesięcy, ale niestety wielu lat rządów, które prowadziły do tego, żeby zlikwidować górnictwo.” – powiedziała Bożena Modzelewska. „Zamiast te pieniądze rozdawać ludziom, ratować tę sytuację, którą dzisiaj mamy, trzeba było wcześniej o tym pomyśleć, unowocześnić górnictwo.”

„Ruda Śląska ma obecnie dwie czynne kopalnie. Do niedawna były jeszcze trzy i grozi nam zamknięcie dwóch pozostałych. Jeśli do tego dojdzie, to nie będzie tylko kryzys energetyczny, brak węgla, ale również ubóstwo, degradacja miasta. Liczę na to, że ten głos będzie słyszalny nie tylko w Rudzie Śląskiej, ale w całej Polsce.” – stwierdziła kandydatka Konfederacji.